Koalice Pirátů a STAN zastavujeme kampaň

25.06.2021 13:32

„Zastavujeme kampaň,“ koalice Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) reaguje na přírodní katastrofu, kterou ve čtvrtek způsobilo tornádo na jihu Moravy. Politika jde prý stranou, je potřeba shromáždit prostředky na pomoc lidem zasaženým ničivou bouří.

Koalice Pirátů a STAN zastavujeme kampaň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš

„Od včerejších večerních hodin bedlivě sleduji tragédii, která postihla jižní Moravu. Vyjadřuji soucit všem, které tato přírodní katastrofa zasáhla. Čtyři lidské životy, které byly ztraceny, již nic nenahradí,“ píše lídr koalice Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) do sněmovních voleb Ivan Bartoš na svém facebooku.

„Rozhodli jsme se dočasně pozastavit předvolební kampaň po celé zemi a své síly namířit směrem k postiženým regionům,“ oznamuje následně s tím, že chybí především finanční pomoc na obnovu domovů, které skončily v troskách, a nejenom na ně.

Jménem koalice proto vyzývá své členy k finanční pomoci. „Aktuálně oslovujeme naše členy, dobrovolníky ale i zastupitele, Piráty ve vedení měst a krajů, ale i poslanecký klub a další. Získané prostředky poté pošleme vybrané nadaci, která pomáhá bouří zasaženým obcím. Prosím všechny, kdo mohou pomoci, pojďme to udělat! Teď musíme postupovat společně,“ burcuje Bartoš.

Tlumočí také žádosti profesionálů, kteří zasahují na místě tragédie, aby tam nejezdily pomáhat davy dobrovolníků.

Přidává také velký dík složkám záchranného systému, které pomáhají likvidovat škody, zachraňují lidské životy a pomáhají lidem vypořádat se s obrovskou zátěží, která na ně padla.

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan pomáhá společně se starosty přímo na místě koordinovat pomoc postiženým. „Na telefonu jsem v kontaktu se členem krizového štábu Jihomoravského kraje Lukáš Dubec I náměstek JMK pro lidi a přírodu, a také s našimi lidmi v regionu, od krajských i městských zastupitelů po dobrovolníky, kteří pomáhají všemi silami,“ dodává Bartoš.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…