Koalice by dnes měla vybrat eurokomisaře, asi jím bude Jourová

21.07.2014 6:28 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Koalice by dnes měla ukončit sérii několika kol jednání a vybrat českého kandidáta na eurokomisaře. Pravděpodobně dá přednost kandidátce hnutí ANO a ministryni pro místní rozvoj Věře Jourové před kandidáty ČSSD Pavlem Mertlíkem a lidovců Petrem Blížkovským. Ještě dnes by pak o Jourové měl jednat kabinet.

Koalice by dnes měla vybrat eurokomisaře, asi jím bude Jourová
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Věra Jourová

Zástupci koaličních stran v posledních dnech mluvili o tom, že dnes musí být o české nominaci jasno, aby Česko nemělo oslabenou pozici při jednání o konkrétním portfoliu s příštím šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Řada dalších evropských zemí již své kandidáty představila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Petr Sokol, Ph.D. byl položen dotaz

Legislativa

Proč je vůbec legislativně možné, aby nějaké zákony byly schvalovány bez debaty? Pochopil bych to třeba ve stavu nouze. Ale jinak? Proč s tím něco neuděláte? CO vím, tak se teď jednací řád měnil, proč ne i toto? Protože jestli je to praxe této vlády, jak kritizujete, proč s tím něco neuděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš přitvrdil proti prezidentovi tak, že se ozvala i zamčená Nerudová

20:30 Babiš přitvrdil proti prezidentovi tak, že se ozvala i zamčená Nerudová

Předseda vlády Andrej Babiš odmítl návrh prezidenta Petra Pavla obnovit schůzky nejvyšších ústavních…