Koalice dnes probere přídavky na děti nebo stavební zákon

25. 1. 2017 6:25

Koalice se dnes odpoledne vrátí k návrhu ČSSD na zvýšení přídavků na děti nebo záměru ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) vytvořit fond na podporu zpracovávání dřeva v Česku. Špičky vládních stran se budou na koaliční radě bavit i o návrhu, aby stát pomohl krajům s placením řidičů hromadné dopravy. O tomto tématu bude dnes jednat Rada Asociace krajů v Čeladné na Frýdecko-Místecku s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO).

Koalice dnes probere přídavky na děti nebo stavební zákon
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

S podporou širšího vedení ČSSD navrhne premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na jednání koaličním partnerům zvýšení přídavků na děti z nynějších 500, 610 a 700 korun podle věku dítěte na 1000, 1100 a 1200 korun. Na dávku by měly dosáhnout navíc i rodiny s průměrným příjmem. Náklady státu by se zvedly ze tří na osm miliard ročně.

Ze sněmovních tisků probere koalice novelu stavebního zákona. Ta míří do druhého čtení s 270 pozměňovacími návrhy, které jdou velmi často proti sobě a pocházejí i od vládních stran. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) hrozí, že pokud poslanci prosadí mnoho změn, požádá, aby byla novela z jednání stažena.

Koaliční lídři se budou bavit také o novele zákona o Vojenském zpravodajství či návrhu ministerstva financí na půjčku za 1,5 miliardy eur (40,5 miliardy korun) Mezinárodnímu měnovému fondu, jejíž projednávání vláda přerušila. Do agendy ministra financí a šéfa ANO Andreje Babiše patří také další bod koaličního jednání, a to návrh na povinné plátcovství DPH u ministerstev.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…