Koalice řeší další problém. Lidovci trvají na vyšších odpočtech na dítě

06.12.2013 20:14

Jednání stran budoucí vládní koalice se zadrhlo na dalším nečekaném problému. Lidovci požadují zvýšit odpočet na dítě na hodnotu pro odpočet na dospělého. To by znamenalo zátěž pro státní rozpočet ve výši dalších dvaceti miliard korun. Všechny strany se shodují, že opatření by to bylo vhodné. Problémem je ale to, kde na něj vzít peníze. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Koalice řeší další problém. Lidovci trvají na vyšších odpočtech na dítě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Server uvedl, že KDU-ČSL navrhuje, aby se odpočet na daních na dítě zvýšil na hodnotu pro odpočet na dospělého. V současnosti je to tak, že rodiče mohou na dítě uplatňovat roční slevu 13 404 korun. Dospělý plátce daní si přitom může odečíst až 24 840 korun.

Server cituje ekonomického experta ČSSD Jana Mládka, podle kterého by realizace lidoveckého nápadu stála státní rozpočet dalších dvacet miliard.

"Tento bod je jeden z mála, který jsme celý odložili na rozhodnutí velkých vyjednávacích týmů," cituje server člena expertního týmu ANO Jana Volného.

Podle místopředsedy lidovců Mariana Jurečky se shodu na zavedení tohoto opatření podaří nalézt, protože principiálně s ním ANO a ČSSD souhlasí.

Lidovci chtějí peníze získat například lepším výběrem daní. To by umožnilo například lepší správní účetnictví, které by úřadům umožnilo lépe odhalovat daňové úniky.

V hnutí ANO prý vzniká plán, jak požadavky lidovců zlevnit. Například by se zmíněné opatření omezilo jen na nízkopříjmové skupiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …