Koaliční rada probere využití přebytku loňského rozpočtu

19.04.2017 6:18

Lídři ČSSD, KDU-ČSL a hnutí ANO se dnes vrátí k diskusi o využití 62 miliard rozpočtového přebytku za loňský rok. Vláda musí do konce dubna Sněmovně podat zprávu o hospodaření v roce 2016, do té doby by se měli ministři dohodnout na užití přebytku. Zatímco ČSSD navrhovala peníze uložit na důchodový účet, ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce snížit státní dluh.

Koaliční rada probere využití přebytku loňského rozpočtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Na počátku roku Babiš označil diskusi o užití přebytku za zbytečnou, protože nejde o reálné peníze, ale pouze o administrativní krok. Současně ale rozhodnutí navrhl odložit na jaro, až bude jasné, jak se vyvíjí letošní rozpočet.

Koaliční lídři, kteří se ve Strakově akademii sejdou odpoledne, vyslechnou také informace k přípravě takzvané účtenkové loterie spojené s elektronickou evidencí tržeb. Na origramu je také koncepce rodinné politiky a návrh KDU-ČSL na financování armády v souvislosti s závazky Česka vůči Severoatlantické alianci.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce také projednat postoje jednotlivých koaličních stran k prioritním předlohám zákonů, které čekají před koncem vládního mandátu na schválení Sněmovnou. Zvlášť plánuje probrat pozměňovací návrhy k novela zákona o elektronických komunikacích.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drtič Kubek: Suchoň z Novy stažen z obrazovky. A šéflékař teď bouchl do stolu

12:00 Drtič Kubek: Suchoň z Novy stažen z obrazovky. A šéflékař teď bouchl do stolu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek od nového ministra zdravotnictví Jana Blatného, který se…