Kocáb chce kandidovat na Hrad. Dalšího komunistu už by nevydýchal

27.04.2021 22:13

Hudebník Michael Kocáb je jedním z těch, kteří kvůli nedělním slovům prezidenta Miloše Zemana k Vrběticím vyzývá v otevřeném dopisu Senát, aby inicioval podání žaloby na prezidenta pro velezradu. Až Zemanovi vyprší druhý prezidentský mandát, nehodlá prý dopustit, aby v čele státu usedla podobná persona. V rozhovoru pro iDNES.cz proto oznámil, že bude kandidovat v prezidentských volbách 2023.

Kocáb chce kandidovat na Hrad. Dalšího komunistu už by nevydýchal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michael Kocáb
reklama

Kocába a ostatní tvůrce petice velmi pobouřila reakce prezidenta na kauzu Vrbětice, kdy v proslovu zpochybnil výroky Bezpečnostní informační služby i vlády o zapojení ruských agentů do výbuchů. „Podemlel tím naši pozici u partnerů v Evropské unii i NATO, pokazil tím již vyhraný diplomatický spor s Ruskem ohledně obsazení ambasád. Udělal z nás hlupáky, kteří nevědí, o čem vlastně mluví,“ uvedl, že peticí chtějí ukázat, že u nás jsou lidé, kterým není jedno, co Zeman dělá.

Prezident se podle jeho mínění snaží zalíbit Rusku. „Reakce tamní propagandy na sebe nenechala dlouho čekat a dnes ho vyzdvihuje jako velkého hrdinu a mírotvůrce. Nepochybuji, že to bylo cílené. A my jsme kvůli němu v pasti,“ dodává exministr pro lidská práva, že Zeman zastává ruské zájmy.

Celý rozhovor ZDE.

Jeho nedělní projev potvrzuje to, zač jej již v minulosti označovala světová média, za mluvčího Kremlu. „To je přece neuvěřitelné. Jeho nedělní projev toto trochu humorné označení opět potvrzuje. Ten projev samotný má podle mého názoru váhu důkazu,“ pokračuje Kocáb.

Závěrem oznámil, že je rozhodnutý zabojovat o Hrad, pokud se neobjeví pro něj vhodný kandidát. „Všechno směřuje k tomu, že se rozhodnu kandidovat. Vlastně již jsem skoro rozhodnutý. V podstatě jen čekám, zda se neobjeví jiný kandidát, kterému bych důvěřoval a měl by větší podporu občanů. Hlavně aby to zase nebyl nějaký bývalý komunista. To už bych nevydýchal,“ uvedl Kocáb.

Pokud by se takový kandidát na hlavu státu našel, tak by se kandidatury prý vzdal. „Ale jinak jsem připraven nabídnout své služby. Myslím si, že mám hodně zkušeností, které by se daly využít. V důležitých milnících naší novodobé historie jsem se pohyboval dost aktivně,“ doplnil.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Nečas po osmi letech vzpomíná: S*áči z ÚOOZ. Šlachta neví, co tvrdí. A mediální prostitutka Moravec, ostuda ČT

16:46 Petr Nečas po osmi letech vzpomíná: S*áči z ÚOOZ. Šlachta neví, co tvrdí. A mediální prostitutka Moravec, ostuda ČT

Server EkonomickýDeník.cz dnes přinesl rok starý rozhovor s expremiérem Petrem Nečasem, který poskyt…