Kočičky proti Zemanovi. Česká televize odvysílá rozhovor s členkami kontroverzní punkové skupiny

14.11.2014 23:36

Skupina Pussy Riot kritizuje českého prezidenta. Miloš Zeman podle jejích členek nechápe, co se v současném Rusku děje a chová se jako „patriarchální hlupák“. Členky tohoto punkového uskupení reagovaly na prezidentovy výroky, které zazněly v Hovorech z Lán. A Česká televize s nimi natáčela rozhovor, který odvysílá v sobotním Interview ČT24.

Kočičky proti Zemanovi. Česká televize odvysílá rozhovor s členkami kontroverzní punkové skupiny
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Členky skupiny Pussy Riot
reklama

Miloš Zeman na adresu Pussy Riot prohlásil: „Nebudu se zastávat, teď jsem chtěl říci ku*ev, ale já nejsem Schwarzenberg, jenž používá těchto výrazů, tedy poněkud deviantních dam, které dělají randál v pravoslavném chrámu, které se pak označují za politické vězenkyně.“

„Chci říci, že je dost zvláštní, že český prezident neviděl rozdíl mezi kontrakulturou a alternativní kulturou, kterou je také kultura punková, a oficiální kulturou, v níž se pohybuje on. Znepokojuje mě, že tyto kultury směšuje a dovoluje si užívat slov, která si můžeme dovolit užívat my. Ale on ne, protože se nechal zvolit prezidentem. Nejsem si jistá, jestli jsou v Česku také punkové skupiny. A pokud jsou, možná užívají tvrdších slov než Pussy, což v překladu znamená kočička,“ reagovala členka skupiny v rozhovoru, který v sobotu odvysílá Česká televize.

„A v tomto smyslu je nám sympatické a pochopitelné stanovisko Karla Schwarzenberga, který se nestydí použít název Pussy Riot v kladném kontextu. Potěšilo nás, když se přišel podepsat na zeď na podporu Pussy Riot,“ zaznělo také mimo jiné v rozhovoru pro Českou televizi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kup
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly

7:45 Děsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly

Situace v Česku pomalu ale jistě začíná připomínat jaro. A to nejen počasím, ale také návratem proti…