Koho volit? Váhají bývalí voliči koalice, ukázal průzkum

25.05.2012 22:05 | Zprávy
autor: joh

Dvě pětiny lidí, kteří v současné době neví, koho by volili, nebo by vůbec k volbám nešli, ještě před dvěma lety kandidáty do Poslanecké sněmovny volily. Přitom 26 procent z nich dalo hlas ODS, TOP 09 a Věcem veřejným. Vyplynulo to z aktuálního zjištění společnosti STEM, podle jejíž průzkumů se počet nerozhodných voličů letos pohybuje nad 25 procenty. Hlavním důvodem jejich nezájmu o volby je zklamání z politiky a z chování politiků.

Koho volit? Váhají bývalí voliči koalice, ukázal průzkum
Foto: Archiv
Popisek: Volební místnost

Znechuceno politikou a chováním politiků je 98 procent "aktuálních nevoličů", 99 procent si rovněž myslí, že politici dbají jen o svůj osobní prospěch. Podle 97 procent nerozhodných voličů politika v ČR stále méně dbá na potřeby obyčejných lidí a 96 procent těchto respondentů rovněž souhlasilo s názorem, že o politice více než strany rozhoduje velký byznys.

Někteří lidé nevolí ze zásady

Průzkum rovněž zjistil, že 35 procent nevoličů zásadně k volbám nechodí a politika je jim lhostejná, šest procent sice k volbám také ze zásady nechodí, ale politika jim není lhostejná, dalších 17 procent naopak neodmítá účast ze zásady, ale politika jim je lhostejná, a 42 procent neodmítá ze zásady účast ve volbách a politika jim navíc není lhostejná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

16:42 „Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

Spolek Věci zásadní v komentáři pro ParlamentníListy.cz připomíná dva roky od tragické střelby na FF…