Koho zajímá nějaký Kalousek? Vždyť jenom křičí. Krnáčová hájí smlouvu s Pekingem a pojala to po svém

5. 3. 2016 16:03

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) se zhurta pustila do předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. Půjčila si k tomu i slova čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga. Trvá především na tom, že slova pana Kalouska už vlastně nikoho nezajímají, on to ví a o to více křičí. Mluví třeba o Číně a žádá, aby zastupitelé Prahy zakročili proti smlouvě s Pekingem.

Koho zajímá nějaký Kalousek? Vždyť jenom křičí. Krnáčová hájí smlouvu s Pekingem a pojala to po svém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová s Lítačkou

„Jeho výzvu považuji za účelovou proklamaci, která už nikoho nezajímá. Proč bychom se proboha měli ohlížet na to, co chce Kalousek? Doufám, že i on sám brzy zjistí (nejpozději po nadcházejících krajských volbách), že jeho názor už nikoho nezajímá, a proto nyní tak vyvádí. Ráda bych mu připomněla několik okolností, které se týkají vztahu TOP 09 k Praze a Číně,“ napsala Krnáčová na svém blogu.

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg přitom v minulosti prohlašoval, že Česká republika uznává jednotu Číny. Neuznává nezávislost Tibetu a Tchajwan také vidí jako součást čínského komunistického státu. Kalousek by si to tedy měl vyříkat i se Schwarzenbergem. Nemluvě o tom, že městské části Praha 1 a Praha 5 mají s čínskými městy podobné smlouvy. A pozor, vládnou tady starostové z řad TOP 09.

Celý text naleznete zde.

Zvláštně působí, že Kalousek vyzývá k něčemu pražské zastupitele. Tytéž zastupitele, které kvůli změně rozpočtového určení daní v minulé vládě připravil o stovky milionů korun rok co rok. Ty teď Praze chybějí.  

„Vím, že se pan Kalousek snaží pro záchranu TOP 09 udělat maximum, ale jeho současná snaha vypadat jako obhájce lidských práv a svobody a bytostný antikomunista působí spíše směšně, zvláště když si vzpomeneme, že ještě v roce 2006 byl schopen uvažovat o vládě s KSČM,“ uzavřela Krnáčová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

22:04 Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

Písničkář Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu zve lidi, aby se dostavili k Obvodnímu soudu p…