Kokosy na Everestu. Družstvo Afroameričanů chce prolomit rasistickou bariéru

03.01.2022 21:28 | Zprávy
autor: nab

První černošský tým horolezců se rozhodl vystoupit na nejvyšší horu světa Mount Everest. Činí tak v rámci boje za diverzitu. Na cestu nyní sbírají finanční prostředky, uvádí iDNES.cz.

Kokosy na Everestu. Družstvo Afroameričanů chce prolomit rasistickou bariéru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zima, ilustrační foto

Podle horolezců má vrchol koloniální minulost a byl přístupný primárně bělochům. Od roku 1953, kdy Everest zdolali první horolezci Edmund Hillary a Tenzing Norgay, náročný výstup zvládlo přes 10 tisíc lidí. Jen deset z nich však bylo černé barvy pleti a jen jediný byl Afroameričan.

Původní zdroj ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?

Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdy seberete řád Zelenskému? Nepříjemná otázka na Pavla

15:35 Kdy seberete řád Zelenskému? Nepříjemná otázka na Pavla

Polský prezident Nawrocki odňal svému ukrajinskému protějšku Řád bílé orlice. Vzápětí se na Ukrajině…