Kolaborant Vyvadil nás táhne na východ, ulevil si novinář. A toto si od advokáta vysloužil

27.06.2014 17:23

Bývalý šéfredaktor Reflexu a Blesku Pavel Šafr na svém facebookovém profilu napsal, že Václav Klaus a Jiří Vyvadil vytvořili frontu aktivních kolaborantů s autoritativním nacionalistickým režimem Vladimíra Putina. Advokát Vyvadil se proti tomu ale ohradil. Češi se prý nevrhají do náruče Ruska. Na druhé straně nemohou donekonečna přehlížet krvavé války z dílny Spojených států a začnou se prý v zahraniční politice chovat spravedlivě.

Kolaborant Vyvadil nás táhne na východ, ulevil si novinář. A toto si od advokáta vysloužil
Foto: Archiv JV
Popisek: Advokát Jiří Vyvadil

Vyvadila zařadil Šafr do jedné skupiny s Václavem Klausem, který v dobrém nebo zlém snad nejvýrazněji dominoval české politické scéně dvacet let po roce 1990. „Ale kupodivu mě to nijak nebere,“ namítá advokát a pokračuje: „Co je totiž mnohem důležitější, je to, že jen možná ve  vyhrocené podobě vyjadřuje kolektivní názor celé té generace novinářů a komentátorů, kteří nastoupili do médií po roce 1990 a budování kapitalismu a liberalismu se stalo pro ně až revolučním náboženstvím.“

Dnešní novináři jsou stejně fanatičtí jako jejich kolegové po roce 1948

Podle Vyvadila se z pojmů jako svoboda, demokracie, svobodný Západ, totalitní Východ stávají floskule bez reálného obsahu. Novináři jsou prý dnes stejně fanatičtí jako jejich komunističtí kolegové po roce 1948. „Ti ovšem často už v 60. letech vystřízlivěli a chtěli změnu. To je u našich Šafrů, Pečinků, Palatů atd. nemožné,“ obává se Vyvadil.

Války pod taktovkou USA neměly nastat. Uvolnily agresivní síly džihádistů a fašistů

Struktura revolucionářů kapitalismu a západních hodnot se ocitá v zajetí havlovských či schwarzenbergovských dogmat. Oslavují proto války USA vedené v Iráku, Afghánistánu, Libyi nebo násilný převrat na Ukrajině.

Celý text Jiřího Vyvadila ZDE

„A nedochází jim, že tyto války či konflikty nikdy neměly nastat, neboť naopak činí svět mnohem nebezpečnější a uvolňují temné a agresivní síly, ať již džihádistického (Střední Východ) či polofašistického (Ukrajina) charakteru,“ varuje Vyvadil.

Evropská unie, Spojené státy a NATO údajně přibližují svět k válečným konfliktům, a tak je potřeba jejich politiku odmítnout.

Projekt Východního partnerství je přípravou na válku proti Rusku

„Jakmile slyšíme hesla o boji za svobodu a hodnoty euroatlantické civilizace, je jasné, že poteče krev a padnou statisíce. A zpravidla jde jen o prachy. Bez války v Iráku, útoku na Libyi či války v Afganistánu by se nikdy nevzedmuly v takové mohutnosti nejagresivnější síly islamistů, které hrozí přerůst nejen v regionální, ale možná i světový konflikt,“ vysvětluje své obavy Vyvadil.

Advokát se pak snaží umírnit velká očekávání Ukrajinců nebo Moldavanů a Gruzínců, kteří doufají v přistoupení k Evropské unii. Ta možnost je prý takřka nulová. „Konec konců, jak správně konstatoval bývalý vynikající kancléř Helmut Schmidt, celý projekt Východního partnerství je jen přípravou války proti Rusku,“ dodal Vyvadil.

Česko se nežene do náruče Ruska. V zahraniční politice se ale začneme chovat spravedlivě

Vyvadil odmítá, že by se česká společnost jednostranně vrhala do náruče Ruska, přejímala pravoslaví a silně konzervativní hodnoty. Touto cestou se prý neubírá ani on sám nebo Václav Klaus. Nesmyslné návrhy z dílny Jiřího Dienstbiera ale mohou vést k úvahám, zda se Putin nejeví jako zcela normální a chytrý chlap ve společnosti, která se jinak zbláznila. Vyvadil poukázal na návrh na plošné oddlužení Romů, zavádění kvót pro ženy nebo na adoraci adopcí dětí homosexuály.

Podle Vyvadila je nesmyslné, abychom donekonečna bojovali proti okupaci Tibetu a zároveň přehlíželi opakování krvavých okupací pod taktovkou USA. Doba si vyžaduje zevrubné diskuse, jejichž cílem bude přestat lhát a uctívat nepravdy a pololži. Také to prý bude znamenat chovat se v zahraniční politice spravedlivě podle zásady padni komu padni.

Jiří Vyvadil

  • BPP
  • Jdeme nahoru
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...

4:44 Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...

Konference o postupné ztrátě svobody v současné době na pražském Žofíně, kterou organizovala Národoh…