Kolaboranti! To Poche. Tak co, Babiši? Lžete, je to jinak, začalo peklo kvůli Maďarsku

12.09.2018 21:33 | Zprávy

Čeští europoslanci hlasovali o „potrestání“ Maďarska. Ti, kteří zvedli ruku pro, sklízejí nyní ostrou kritiku. „Projevili se evropští kolaboranti,“ zhrozil se nad jejich stanoviskem na sociální síti poslanec ODS Václav Klaus mladší. „Poche se diskvalifikoval pro roli ministra zahraničí,“ přidal se bývalý europoslanec Petr Mach. Ozvaly se i výsměšné reakce na to, že mezitím, co europoslanci za ANO hlasují pro trestání Maďarska, premiér Andrej Babiš se fotí se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem.

Kolaboranti! To Poche. Tak co, Babiši? Lžete, je to jinak, začalo peklo kvůli Maďarsku
Foto: EPP
Popisek: Viktor Orbán

V úterý a ve středu probíhal ve Štrasburku proces Evropské unie s Maďarskem a jeho vládou Viktora Orbána.

Na základě obžaloby přednesené nizozemskou Zelenou europoslankyní Sargentini europoslanci jednali a posléze hlasovali o tom, zda vyzvou Evropskou komisi k zahájení procesu s Maďarskem, na jehož konci může být až odebrání hlasovacích práv.

Schytávali to zejména poslanci, jež hlasovali pro „potrestání“ Maďarska. Konkrétně šlo o kompletní europoslanecké kluby TOP 09 a hnutí ANO, doplněné o Miroslava Pocheho z ČSSD. Například Jaromír Štětina podporu kárného řízení, které může vést až k pozastavení členských práv, vysvětloval tak, že „hlasoval pro kritiku Orbána“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Výjimka z migračního paktu

Zajímalo by mě, jak dlouho bude pro nás platit ta výjimka? Kdo a na základě čeho rozhodne o jejím skončení? A znamená to, že je podmíněna tím, že budeme přijímat uprchlíky z Ukrajiny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Metnar sundal vlajku, Zdechovský už křičí. Ale pochvala přišla

18:50 Metnar sundal vlajku, Zdechovský už křičí. Ale pochvala přišla

Ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO) nechal ve středu sundat ukrajinskou vlajku z budovy ministerstva…