Kolář: Řeším životní prostředí. Lepší, než poslouchat Zemana

06.05.2020 7:34

Prezident Miloš Zeman v úterý v Radiožurnálu hovořil na téma odstranění sochy sovětského maršála Koněva. Při té příležitosti označil pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (za TOP 09) a řeporyjského starostu Pavla Novotného (ODS) za „bezvýznamné politiky”. „Hrad je rusko-čínská ambasáda,“ reaguje řeporyjský starosta na prezidentovo vyjádření.

Kolář: Řeším životní prostředí. Lepší, než poslouchat Zemana
Foto: Repro Youtube
Popisek: Pavel Novotný
reklama

Fakt, že Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání kvůli odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva, považuje Zeman podle svých slov na „přemrštěnou reakci“. „Pokládám to za přemrštěnou reakci, ale je to reakce na hloupost, kterou udělali naši jinak bezvýznamní politici. Protože když je politik bezvýznamný, tak se snaží něčím upoutat. Buď tím, že má sexuální skandál, tím, že si nakrade nějaké peníze, nebo tím, že se zviditelní tímto způsobem. Myslím, že Praha 6, Praha i Řeporyje se mají starat o své osídlení a politiku, která je, řekl bych, celostátní, ponechat na politicích,“ uvedl prezident.

Starosta městské části Praha-Řeporyje se do Zemana za slova o „bezvýznamných politicích“ ostře opřel. „Pan prezident Zeman kromě toho, že je senilní stařec, je také především člověk, který šéfuje mimo jiné rusko-čínskou ambasádu,“ uvedl ve své reakci pro iROZHLAS.cz.

Pražský hrad prý považuje za rusko-čínskou ambasádu. „Kdyby se náš stát choval stejně suverénně, demokraticky a sebevědomě jako se chovají Řeporyje, Praha 6 nebo pražský magistrát, tak by byl svět krásnější,” doplnil Novotný.

Pražský primátor Zdeněk Hřib okomentoval Zemanovo vystoupení slovy, že „by se měl spíše postavit za své občany a nikoliv hájit zájmy cizích mocností”.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář redakci napsal, že si Zemanovými vyjádřeními nehodlá kazit úterní připomínku Pražského povstání. „Mám online jednání komise pro životní prostředí a to je pro mě i z hlediska duševní hygieny a pohody lepší a přínosnější, než poslouchat pana prezidenta,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…