Kolem místa pádu malajsijského letounu vznikne bezpečná zóna. Doposud se tam prý i střílelo

19.07.2014 10:01

Kolem místa, kde se ve čtvrtek na východě Ukrajiny zřítil malajsijský boeing, vznikne dvacetikilometrová bezpečná zóna. Podle agentury AFP se na jejím vytvoření dohodli s proruskými separatisty zástupci Ukrajiny, Ruska a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Kolem místa pádu malajsijského letounu vznikne bezpečná zóna. Doposud se tam prý i střílelo
Foto: youtube.com
Popisek: Trosky sestřeleného dopravního letounu na jihovýchodě Ukrajiny

Díky vzniku této bezpečné zóny bude možné identifikovat těla obětí letecké katastrofy a předat je rodinám, řekl v ukrajinské televizi šéf ukrajinské tajné služby SBU Valentyn Nalyvajčenko.

Malajsijský letoun s téměř třemi stovkami lidí na palubě se ve čtvrtek pravděpodobně po zásahu raketou zřítil nedaleko ruských hranic do východoukrajinské oblasti, kterou mají pod kontrolou proruští separatisté. Podle pátečního prohlášení amerického prezidenta Baracka Obamy byla raketa země-vzduch odpálena z regionu, který ovládají povstalci. Neštěstí nikdo nepřežil.

V pátek se skupině pozorovatelů OBSE na místo pádu letounu nepodařilo zajistit si přístup, po jejich příjezdu na místě zazněly varovné výstřely.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: dkr, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

10:13 „Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarka…