Kolik investuji do boje proti korupci? Neřeknu, odmítl Janeček

09.10.2012 19:41

Šéf Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček opakovaně odmítl v rozhovoru s Václavem Moravcem uvést, kolik celkově investuje do boje proti korupci. Jednou to však podle svých slov udělá.

Kolik investuji do boje proti korupci? Neřeknu, odmítl Janeček
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Podnikatel a zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček
reklama

„Chcete být transparentní,“ poznamenal na rádiu Impuls moderátor. Přesto se od Karla Janečka dočkal ohledně jeho investic odmítavé odpovědi. „Zatím tuto informaci považuji za soukromou,“ vysvětloval podnikatel.

Osobně do politiky zatím vstupovat nechce. „Není zde žádný plán se založením politické strany,“ popřel některé spekulace. Zároveň však očekává, že poslanecké volby se blíží. „Očekávám, že předčasně volby budou, protože tato vláda je velice slabá,“ dodal.

V takových volbách ale vidí hned několik problémů. Především by změnil systém na většinový, podobně jako například Přemysl Sobotka. Také by zavedl možnost dát některému politikovi „minusový“ hlas. „Nyní volič nemůže potrestat politickou stranu,“ stěžoval si Janeček. Takto by se prý problém částečně vyřešil.

Nechce ale lidem radit, koho volit v krajských volbách. Odmítl, že by říkal, ať nevolí parlamentní strany. „Každý volič by měl v sobě najít osobní zodpovědnost a zamyslet se nad tím, koho volí,“ prohlásil jen tajemně.

Doplnil ale několik jmen, která podle něj patří mezi největší zloděje v Česku: Ivo Rittig, Roman Janoušek, Tomáš Hrdlička, Patrik Oulický. Všichni jsou přitom v médiích často spojováni právě s největšími stranami.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

15:00 Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

„Nechápu, že si tohle někdo může dovolit, aniž by se mě zeptal,“ reagoval herec Miroslav Donutil na …