Komárek byl prototypem poctivého levičáka, vzpomíná Dlouhý

17.05.2013 8:39

Ekonom a neúspěšný kandidát na prezidentský úřad Vladimír Dlouhý vzpomíná na bývalého politika a prognostika Valtra Komárka, jenž včera zemřel. Podle Dlouhého byl Komárek prototyp poctivého a levicového politika, kterého hluboké sociální cítění logicky přivedlo do sociální demokracie.

Komárek byl prototypem poctivého levičáka, vzpomíná Dlouhý
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR
reklama

Podle Dlouhého byl Komárek člověk s normálním selským rozumem, který brzy prohlédl faleš komunistické ideologie i absurdnost tehdejšího politického a ekonomického systému. Podle něj se dodnes objevují spekulace, zda nebyl Prognostický ústav řízen tajnými službami. Je to nesmysl, míní: „Relativně liberální ostrůvek v normalizovaném ČSSR prostě existoval díky odvaze Valtra Komárka."

Ekonom Dlouhý vzpomíná, že už před rokem 1989 měli navzájem rozdílné názory na to, jak dál po politických změnách. „Po revoluci se naše cesty rozešly,“ píše v MF Dnes bývalý politik s tím, že se však v jeho přítomnosti vždy cítil dobře.

„Jeho hluboké sociální cítění jej logicky přivedlo do sociální demokracie a v mých očích navždy zůstane prototypem poctivého levicově orientovaného politika a člověka,“ říká Dlouhý.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A už je brání ČT.“ Babiš proti Pirátům: Vytáhl i milostný život

19:15 „A už je brání ČT.“ Babiš proti Pirátům: Vytáhl i milostný život

I v neděli se premiér Andrej Babiš (ANO) vymezil proti Pirátům. ,,Česká vláda by měla mít odvahu pro…