Komárek na Frekvenci 1 varoval poslance před růstem platů a popsal údajné záměry Zemana

06.12.2014 18:39

Hostem pořadu Press klub rádia Frekvence 1 moderátora Luboše Xavera Veselého byl poslanec za hnutí ANO Martin Komárek. Hovořil o skutečnostech, které v poslední době hýbou politickou scénou: platech poslanců, dění kolem prezidenta Miloše Zemana a objektivnosti vysílání veřejnoprávní ČT. Zabrousil ale i do osobní roviny, když přiblížil svoji knihu, která se před několika dny objevila na pultech knihkupců.

Komárek na Frekvenci 1 varoval poslance před růstem platů a popsal údajné záměry Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek řeční ve sněmovně
reklama

Komárek v pořadu prohlásil, že se cítí být jako poslanec adekvátně zaplacený a že dohadování zákonodárců o výši jejich platů považuje za nechutný koňský handl. Posluchačům dilema poslanců o tom, zda si přidat nebo ne, přiblížil paralelou rodiny, která by chtěla mít víc peněz, ale která ví, že když bude mít víc, závistiví sousedi jí vymlátí okna a rozřežou gumy u auta. V takové situaci by si prý každý bál přidat.

K dění kolem Miloše Zemana poslanec uvedl, že podobné demonstrace, jako jsou ty s červenými kartami, už tu byly a k ničemu nevedly. Připomněl iniciativu „Děkujeme, odejděte“, které se zúčastnilo sto padesát tisíc lidí, a žádný efekt nepřinesla. Miloš Zeman prý navíc patří mezi splachovací typy politiků.

Komárek si myslí, že prezident chce skutečně zlepšit vztahy s Čínou a Ruskem, přičemž to nedělá ze sinologické lásky či slavjanofilství. Nejspíš si prý myslí, že obě země mají velké trhy, na kterých by bylo dobré zabodovat. A bouře kolem vulgárních slov měla dle Komárka zakrýt Zemanovo lidskoprávní směřování a to, jakým způsobem se prezident vracel z Číny.

Vystřihnutí jména miliardáře Bakaly z projevu prezidenta Zemana má podle Babišova poslance dvě vysvětlení. Buď na veřejnoprávní televizi někdo tlačil, nebo šlo o pochybení editora. Sám se přiklání k druhé variantě, zejména proto, že pracoval spoustu let v médiích a ví, jak to v nich chodí. Měli bychom ale počkat na verdikt Rady ČT, která kauzu vyšetřuje.

Nakonec přiblížil svoji knihu nazvanou „Moc nemocných“, které vyšla před několika dny. Komárek uvádí, že popisuje to, co se za pětadvacet let od sametové revoluce na naší politické scéně stalo. Byl prý sám překvapen, co všechno bylo rozkradeno, kolik politiků mělo milenky či neustále lhalo. Poslední dějství v této mizérii napsal Petr Nečas. V jeho případě to už údajně není ani tragédie, nýbrž soap opera.

  • Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…