Komárek se zastal Babiše a EET. Antibabišovské médium se s ním za to vůbec nemazlí

30.10.2015 20:10

Poslanec a novinář Martin Komárek se stal terčem kritiky webu Svobodné fórum poté, co se opřel do předsedy ODS Petra Fialy. Komárek jej označil za chudáka za to, že odmítá přijmout elektronickou evidenci tržeb ministra financí Andreje Babiše.

Komárek se zastal Babiše a EET. Antibabišovské médium se s ním za to vůbec nemazlí
Foto: hns
Popisek: Martin Komárek v půlnočním rozhovoru

„Mediální ochránce Andreje Babiše má zřejmě za nový úkol bránit čest elektronické evidence tržeb,“ píše autor článku Viliam Besser. Komárek totiž na sociálních sítích ostře kritizoval předsedu ODS Petra Fialu za to, že brojí proti EET.

Bývalý novinář se přes úvodní skepsi bije za Babišovu věc jako lev, míní Besser. „Vesměs jsou to však pouze slova, která napíše na fecebookovém profilu. Přímá konfrontace s lidmi, které kritizuje, totiž není Komárkovi vlastní,“ píše Besser a dodává, že Komárek jen přesedlal z Kalouska na Fialu.

Osočuje ho, že celou situaci kolem EET zlehčuje. „Bez ohledu na fakt, že spoustu drobných živnostníků zavedení EET zřejmě bude stát živobytí, Komárek ctí jasnou rétoriku, kterou používá ANO a Babiš.“ Podle něj totiž ministr financí nemá žádný osobní zájem na EET a neplyne mu z ní ani žádný zisk.

Komárek je také toho názoru, že data, která mnisterstvo financí tímto způsobem získá, nelze zneužít. „Strach z takzvaného šmírování je fáma. Neexistuje žádný myslitelný způsob, jak by mohlo odesílání údajů o transakcích ohrozit soukromí nebo něčí dohody,“ vysvětluje Komárek a připomíná, že se nejedná o fyzické pokladny, stačí mít připojení na internet.

Ke kauzám svých kolegů paní Kleslové a pana Faltýnka se však vlastně nevyjádřil. „Paní Kleslová rezignovala a o případu pana Faltýnka nic nevím,“ uvedl na svém Facebooku.

„Vypadá to, že Komárek vůbec netuší, co se kolem něj děje, nebo už je tak pohlcen demagogií a populismem, které vytváří Babišovo hnutí, že už mu ani nevadí působit před lidmi komicky. Jeho výroky totiž skutečně nejde brát vážně,“ uzavírá Besser.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

22:10 Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda…