Komentář přeoperované šéfky Mladého Pirátstva: Koho udáme? Hledali, nenašli... Tak si ulevila na síti

17.04.2021 19:42 | Zprávy
autor: nab

Šéfka Mladého Pirátstva Georgia Hejduková, která v posledních letech procházela procesem změny pohlaví a jejíž zájmem jsou lidská práva, ve svém facebookovém komentáři, který se šíří internetem, píše o transgender problematice v Česku. Došla ke znepokojivému zjištění, že extrémní transfobie je v Česku problém.

Komentář přeoperované šéfky Mladého Pirátstva: Koho udáme? Hledali, nenašli... Tak si ulevila na síti
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předsedkyně Mladého Pirátstva Georgia Hejduková

I když se situace transgender menšiny v tuzemsku nezdá krizová, Hejduková ji vnímá jako značně problematickou. Transgender jsou zákonem spíše znevýhodněni – společnost je sice toleruje, ale často má potíže je skutečně respektovat.

Na nepřátelské až nenávistné postoje k transgender a transsexuálním lidem upozornila Hejduková ve svém facebookovém komentáři. „Extrémní transfobie je v ČR problém. Bohužel tenhle problém se neřeší,“ zdůraznila.

Kritiku, kterou vyvolaly přijaté změny týkající se přejmenování Mladých Pirátů na Mladé Pirátstvo, Hejduková řešila s právníkem: „Nedávno jsme procházeli s právníkem komentáře v kauze Mladé Pirátstvo a bohužel drtívá většina z nich není na trestní oznámení,“ lamentovala Hejduková na tím, jak se společenost ve skutečnost staví k transgender osobám. Tento termín jednoduše znamená, že se neidentifikujete s tím, co vám bylo „přiděleno“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…