Komentátor Fendrych: ODS a ČSSD kmotr-systém založily, VV ho jen využívají

03.04.2012 20:36

Jsou horší Věci veřejné, nebo ODS a ČSSD? Tuto otázku si položil komentátor časopisu Týden Martin Fendrych. Je to prašť jako uhoď, měly by odstoupit všechny, zní jeho závěr. Věci veřejné podle něj pouze využívají prostředí, které v Česku právě ODS i ČSSD vytvořily.

Komentátor Fendrych: ODS a ČSSD kmotr-systém založily, VV ho jen využívají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta
reklama

Někdejší voliči Věcí veřejných už mají plné zuby excesů vedení strany, v níž dříve hledali alternativu ke dvěma nejsilnějším stranám české politické scény. „Vévéčka nelze reformovat, jsou příliš bártovsko-johnovská, příliš vůdcovsko-otrocká,“ píše Fendrych ve své glose.

Stále však existují tací, kteří stále doufají a odmítají si připustit, že byli podvedeni. „Je pěkné, že mezi ně patří i místopředseda Jarolím, který není poslancem a může si ještě dělat nějaké iluze,“ píše Fendrych a vzápětí dodává: „Bárta voliče brutálně napálil a podvedl. Pomáhali mu Josef Dobeš, Jaroslav Škárka, Kristýna Kočí, Karolína Peake a další a další.“

Sledujeme téma Rozpad vládní koalice

Velké strany tu mafiánský systém založily

Lidé z Věcí veřejných podle Fendrycha neudělali nic jiného, než že začali stavět na základech, které dlouhá léta budovala ODS i ČSSD. „Chtěli vyjít z toho, že všichni jsou špinaví, takže na každého se dá něco najít a tím ho vydírat. Tomu se říká mafiánská spravedlnost,“ píše komentátor s tím, že celý český „kmotr-systém“ založily právě tyto strany.

„Teď vylézají odposlechy Romana Janouška a Pavla Béma, ale nezapomínejme na postavy jako Stanislav Gross a jeho tajné týmy (kupříkladu Mlýn), které mu dodávaly informace. V době, kdy byl ministrem vnitra, mu ty týmy sloužily podobně jako Bártovi jeho bývalá agentura ABL,“ připomněl.

Z vlády by měly podle Fendrychova názoru odejít jak VV, tak ODS i ČSSD. „Všechny ty strany jsou nepřijatelné a s nimi každý, kdo sytém budoval, ať je třeba v TOP 09, u lidovců, zemanovců nebo v jiné straně,“ píše. „Dvě dosud největší partaje, ODS a ČSSD, systém vystavěly, drajv mu daly za opoziční smlouvy a pak se začal nezadržitelně šířit jak zhoubné bujení. Věci veřejné se jen pokusily vybudovaný systém využít, přizpůsobit se mu a vytřískat z něj, co se dá,“ uzavřel.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti, svazáci. Přijdou, okradou a jedou dál, zahřmělo. Babiš to prý na podzim „dá“

6:50 Piráti, svazáci. Přijdou, okradou a jedou dál, zahřmělo. Babiš to prý na podzim „dá“

Oblíbený influencer v oblasti technologií Petr Mára „na férovku“ popsal, co si myslí o Pirátech. Pře…