Komentátor Holec v úžasu: Lampasák a člen KSČ Pavel píše o roku 1968? Budeme vzpomínat na Zemana

28.08.2020 14:15

Komentátor serveru Info.cz kroutí hlavou nad tím, co předvádí český generál ve výslužbě Petr Pavel. Stane-li se jednou prezidentem, tak ještě budeme nostalgicky vzpomínat na to, jakým prezidentem byl Miloš Zeman.

Komentátor Holec v úžasu: Lampasák a člen KSČ Pavel píše o roku 1968? Budeme vzpomínat na Zemana
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel
reklama

Když sovětské tanky vtrhly do Československa, pozdější generál Petr Pavel byl teprve šestiletý malý kluk. U příležitosti 52. výročí invaze armád Varšavské smlouvy v čele s armádou sovětskou Pavel napsal, že jako šestiletý kluk nechápal, proč nás okupují. Teprve až mnohem později pochopil význam svobody, o kterou jsme byli připraveni.

Petr Holec však připomněl, že se Petr Pavel stal ještě za minulého režimu vojákem a to vojákem elitním, takže musel projít i patřičným politickým školením mužstva a musel okupaci schvalovat a nazývat ji bratrskou pomocí, jinak by nemohl dělat kariéru.

To, jak Pavel zdůrazňuje, že mu v době invaze bylo teprve šest let, podle Holce ukazuje, jak se snaží zakrýt svůj vlastní život do mlhy, aby byl přijatelnějším prezidentským kandidátem, až dojde na lámání chleba.

„A zvlášť když byl Pavel přímo ukázkový komunistický lampasák: vystudoval Vojenské gymnázium, pak Vysokou vojenskou školu a poté svůj kádrový profil zabetonoval vstupem do KSČ. Díru by v něm nenašel ani tehdejší agent Vojtěch Filip, dnes šéf KSČM. Možná i proto generál pořád dokola opakuje, že se nemá za co omlouvat. Nejspíš to myslel upřímně, jak říkával nebožtík Stanislav Gross. Prostě nic nehrál,“ napsal Holec.

„Řekněte mi proboha, že mu ten tweet napsal nějaký mladý píárista, co naštěstí bratrskou pomoc, Varšavskou smlouvu ani KSČ nikdy nezažil. Protože jestli má tohle být další prezidentský kandidát, tak i na současného prezidenta budeme jednou vzpomínat jako na v podstatě zásadového člověka,“ konstatoval také.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

23:03 Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit …