Komentátor Korecký odhaduje dopady voleb na fungování vlády. Může to být zajímavé

20.10.2014 10:13 | Zprávy
autor: luš

Komentátor MF Dnes Miroslav Korecký na základě výsledků komunálních a senátních voleb usuzuje, že žádné zemětřesení česká politická scéna nezaznamenala. Politika se podle něj nyní uzavře do pomyslného papiňáku a bude se dusit ve vlastní šťávě. Co za pokrm vypadne, se prý dozvíme u dalších voleb za dva roky.

Komentátor Korecký odhaduje dopady voleb na fungování vlády. Může to být zajímavé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Korecký míní, že Sobotkovu vládu čekají po podzimních volbách vnitřní přesuny v několika směrech. V první řadě se určitě změní role lidovců v koalici. „Když KDU-ČSL loni do koalice vstupovala, byla oslněna návratem ze záhrobí a v čele měla politické zelenáče. Ti teď mají za sebou už čtvrté úspěšné volby, přičemž se nezdá, že by se nabalující lidovecká koule chtěla zastavit,“ všímá si komentátor. Jestliže nemají lidovci ve svém čele altruisty, musí podle Koreckého Sobotka i Babiš počítat s tím, že skončila doba, kdy jim KDU-ČSL odkývala cokoliv, od vládního programu až po komisi revidující církevní restituce.

Komunální volby také údajně posunuly ještě dál poměr sil mezi dvěma tahouny vlády, ČSSD a ANO, na stranu Andreje Babiše. „A nic na tom nemění ani fakt, že sociální demokraté úspěšně (?) obhájili 10 z 23 senátních mandátů, zatímco ANO získalo jen 4 křesla. Jasná komunální výhra je prostě vyšší politická karta než poměry sil v Senátu,“ myslí si Korecký.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…