Komentátor Práva: Když je o vás známo, že stahujete kalhoty před brodem, vrátí se vám to

01.06.2013 11:50

Lubomír Zaorálek, stínový ministr zahraničních věcí ČSSD, řekl v ČT zhruba to, že co si mohou dovolit Spojené státy, si nemůže dovolit Česká republika. Použil k tomu citát „Co je povoleno bohovi, není povoleno volovi“. Alexandr Mitrofanov si v komentáři v Právu všímá právě tohoto postoje a upozorňuje nejen na pozměněný citát v ČT.

Komentátor Práva: Když je o vás známo, že stahujete kalhoty před brodem, vrátí se vám to
Foto: Repro Foto: Prima family
Popisek: Lubomír Zaorálek v pořadu Prima family Partie

Téma vzešlo za situace okolo vysílání našich velvyslanců do zahraničí a zároveň o čekání na amerického velvyslance, jehož vyslání se díky sporům v USA zdrželo. Zaorálek totiž v ČT řekl: „Já se domnívám, že samozřejmě postavení Spojených států je takové, že si mohou dovolit zřejmě víc než Česká republika. Já bych to vůbec nesrovnával,“ dodal. Alexandr Mitrofanov se ptá, zda takto má veřejně mluvit člověk, který možná převezme vládní zastupování státu vůči zahraničí.

Podle Mitrofanova prý není pochyb o tom, že formálně je jeho vyjádření pravdivé. „Kdyby toto konstatování zaznělo buď veřejně od nezávislého pozorovatele, nebo neveřejně i od vládního činitele v rámci interní porady, snad by žádný zvláštní pocit nemohlo vzbudit. Česko má takové místo ve světě, jaké má, a z toho musí vycházet. Na velikosti prostě záleží,“ píše Mitrofanov ve svém komentáři.

V závěru pak autor vyslovuje názor, že v politice, zvláště mezinárodní, to je prý jako před soudem. „Vždy vám může být přičteno k tíži, co jste kdy veřejně řekli nebo udělali. A když je o vás známo, že stahujete kalhoty daleko před brodem, vrátí se to zemi, kterou zastupujete,“ uzavírá Mitrofanov.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rodiče o tom nevědí. Co neziskovky na školách ukazují dětem

5:00 Rodiče o tom nevědí. Co neziskovky na školách ukazují dětem

Pedagogičtí pracovníci jsou povinni „poskytovat dítěti, žáku, studentovi nebo zákonnému zástupci nez…