Komentátor Šídlo ke kauze Nagyová: Před 15 lety by Šlachta a Ištvan nedošli ani na vrátnici Úřadu vlády

11. 12. 2014 15:55

Komentátor Jindřich Šídlo se ve vysílání Českého rozhlasu zamyslel nad tím, že 18 měsíců po legendárním zátahu na Úřadu vlády policie zkoumá, jestli náhodou Jana Nagyová-Nečasová nespáchala daňový delikt, když nezdanila dary, tedy kabelky či šperky, které jí pravidelně přinášeli nejrůznější lidé. Většinou ti, kteří od ní, či od jejího šéfa, tehdy premiéra Petra Nečase, mohli něco důležitého potřebovat.

Komentátor Šídlo ke kauze Nagyová: Před 15 lety by Šlachta a Ištvan nedošli ani na vrátnici Úřadu vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

Komentátora zaujalo, že mnozí diskutéři se podivují tomu, že kvůli nezdaněným kabelkám padla vláda. „Ne, nepadla. Padla kvůli závažnému podezření, že paní ředitelka zneužívá tajnou službu pro své čistě privátní zájmy, a kdo z toho chce dělat operetku o zamilované žárlivé sekretářce a její sokyni, nechť si laskavě uvědomí, že příště si tenhle servis mohl někdo na Úřadu vlády objednat třeba proto, aby sledoval své politické odpůrce nebo vlastně kohokoliv,“ vysvětluje Šídlo.

Protože soud ještě neskončil, je nutné o Nečasové a dalších aktérech skandálu mluvit a smýšlet jako o nevinných. „Jenže už samo obvinění premiérovy nejbližší spolupracovnice a v tu dobu utajované přítelkyně by stačilo na odchod vlády v každé slušnější zemi,“ poznamenává Šídlo.

Upozorňuje také na to, jak se u nás v posledních letech změnily poměry. „Před takovými 15 lety by plukovník Šlachta s doktorem Ištvanem nedošli ani na vrátnici Úřadu vlády, protože by jim zřejmě někdo dva dny před akcí náhodou objevil v počítači dětské porno,“ podotkl komentátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

10:06 „Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

Nejen křest knihy, ale i podpora toho, o čem píše. Toho se dočkal sociolog Petr Hampl od zpěváka a p…