Komentátor: Sociální demokracie je jako utržená z řetězu

11.07.2014 13:27

Podnětem k ostře kritickému komentáři na adresu sociální demokracie se publicistovi Viliamu Buchertovi stal nedávný příspěvek poslance Stanislava Humla (ČSSD) na sociální síti. V něm podpořil kritiku tenistky Petry Kvitové, která se kvůli nižším daňovým odvodům přestěhovala do Monaka. Buchert svůj komentář zveřejnil na serveru Reflex.cz.

Komentátor: Sociální demokracie je jako utržená z řetězu
Foto: top09.cz
Popisek: Viliam Buchert
reklama

Podle Bucherta Huml svým výrokem korunoval sérii mnoha vyjádření představitelů sociální demokracie, kterými častují v poslední době nejrůznější skupiny obyvatel.

K tomu, že Kvitovou by Huml zbavil českého občanství, komentátor uvedl, že něco takového jsme slyšeli a i zažili v dobách komunistického režimu. „Že i ČSSD používá podobné nátlakové metody, je tristní zjištění,“ podotýká k tomu Buchert.

Připomíná, že ČSSD v roce 2012 napadla církve a věřící, když nechala vylepit billboardy připomínající 50. léta, na kterých nenechavá ruka preláta „krade“ chudákům občanům a státu sto miliard korun, jež jdou na církevní restituce. A také to, že v březnu 2013 dnešní ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek označil živnostníky za parazity.

Podle Bucherta je problémem, že sociální demokracie je jako utržená z řetězu. „Nikdo ji zjevně neřídí (i když se tak premiér Bohuslav Sobotka tváří) a výstřely ze socialistických kanónů otravují čím dál více lidí,“ uvádí komentátor s tím, že sociální demokracie vypadá často jako strana, která naběhla na vlnu populismu a extremismu. To jí ale podle Bucherta víc hlasů „chytřejších, vzdělanějších a úspěšnějších lidí“ rozhodně v žádných volbách nepřinese.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…