Komentátor nechápe: Čemu se divíte, Zeman dělá jen to, co sliboval

27.07.2013 19:59

Komentátor Českého rozhlasu Ivan Hoffman napsal ve svém komentáři, že ani 101 notářsky ověřených podpisů bývalé koalice nezaručuje, že Miloš Zeman skutečně pověří Miroslavu Němcovou sestavením vlády. Nicméně se komentátor domnívá, že Zeman dělá právě to, co sliboval ve své prezidentské kampani.

Komentátor nechápe: Čemu se divíte, Zeman dělá jen to, co sliboval
Foto: Petr Kupka
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Osvětimanech

„Možná ano, možná ne. Jisté je jenom to, že když notářsky ověřené podpisy neobdrží, bude Miroslavu Němcovou ignorovat.“ Ve svém komentáři pro ČRo Hoffman říká, že „zatímco se na Zemana snáší kritika, že si nepatřičně uzurpuje moc, která mu nepřísluší, prezidentův vliv roste v nepřímé úměře k tomu, jak upadá vliv Parlamentu a politických stran. Prezident si zkrátka dovoluje pouze to, co mu politické strany zastoupené v Parlamentu dovolí“.

Podle Hoffmana nechuť většiny poslanců rozpustit sněmovnu nemusela plynout z obavy o osud parlamentní demokracie. „Pravděpodobnější je, že kapři pouze hledali alibi, proč si nevypustit rybník, a teď jsou zaskočeni, když si to jejich alibi chce prezident ověřit. Podstoupit tu ponižující notářskou proceduru brání poslancům jejich majestát, pocit vlastní důležitosti, odmítnou-li ale, hodně lidí to pochopí jako přiznání, že už většinu nemají a kdo ví, zda ji vůbec měli,“ usuzuje komentátor.

To, co nyní sledujeme jako potíž zákonodárců se svévolným prezidentem, má prý více rovin, než je ta, ve které se řeší Miloš Zeman. „Zabývat se Zemanem je skoro ztráta času. Počíná si přesně tak, jak to sliboval v kampani, kterou právě kvůli tomu, co sliboval a co teď dělá, vyhrál,“ uzavírá Hoffman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nevědomky otevírají dveře mnohem větší hrůze!“ Markéta Šichtařová na poslední chvíli oslovuje lidi jdoucí demonstrovat za „chvilkaře“

18:44 „Nevědomky otevírají dveře mnohem větší hrůze!“ Markéta Šichtařová na poslední chvíli oslovuje lidi jdoucí demonstrovat za „chvilkaře“

Při sobotní demonstraci na Letné chce spolek Milion chvilek dát premiérovi Andreji Babišovi (ANO) ul…