Komentátor od Bakaly předpověděl velký střet Babiše a Zemana. Zde je důvod

27.10.2017 17:14

Komentátor Martin Fendrych se rozhodl čtenářům serveru Aktuálně.cz, který patří do mediální stáje podnikatele Zdeňka Bakaly, rozklíčovat povolební situaci. Mimo jiné zmínil, že nás čeká velké rozkmotření šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana.

Komentátor od Bakaly předpověděl velký střet Babiše a Zemana. Zde je důvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vítěz parlamentních voleb 2017 se stal Andrej Babiš. Jeho Hnutí ANO získalo ve sněmovně 78 křesel
reklama

Fendrych již dnes dopoledne odhadl to, co se v tu dobu nevědělo. Že s největší pravděpodobností vznikne menšinová vláda Andreje Babiše. Tento úmysl pak Babiš prozradil krátce po pátečním poledni. Komentátor pak k tomu jen podotkl to, že menšinová vláda, podle jeho slov, bude nejvíce obchodovat s SPD a s KSČM. Vládu s SPD Tomio Okamury si však Fendrych neumí představit. „Neumím si představit, že by Andrej Babiš riskoval,“ dodal komentátor. 

Fendrych sám by viděl jako přijatelnou vládu ANO a ODS. „Ale bez pana Babiše, pokud bude trestně stíhán. Trestně stíhaný premiér je malér pro celou zemi,“ dodal.

Podle Fendrycha je však naprosto jasné, že ANO bez Babiše je jako tělo bez duše. „To hnutí je on,“ sdělil Fendrych. Pozastavil se ale nad tím, že strana nechala svého politika kandidovat na premiéra, když má na krku obvinění z trestného činu. „To pak velmi komplikuje vyjednávání. Jedna věc je program, druhá pak důvěryhodnost partaje,“ dodal s tím, že v normální zemi by se to nestalo. 

Své pak Fendrych řekl i ke vztahu Babiše a Zemana. „Mám za to, že se Babiš postupně dostane do střetu se svým hlavním podporovatelem Milošem Zemanem. Prezidentův zájem je zdržovat, natahovat tuto patovou situaci, být důležitý, kdežto pan Babiš by chtěl vládnout, předvést, jak to umí, že je nejlepší. Podle mě nás čeká velké rozkmotření Andreje Babiše a Miloše Zemana, ale roli v tom hraje trestní stíhání, koule na Babišově noze,“ sdělil. 

  • Původní text ZDE

A kde vidí Fendrych Českou republiku v roce 2020? „Zůstaneme v EU, pevně tomu věřím. Zůstaneme v NATO,“ řekl jasně. Prohru ČSSD pak komentátor vidí v tom, že oranžáda ztratila svoji identitu. „Když ji začala zase hledat, bylo pozdě. Jistě to není hra s nacionalismem, není nic méně levicového,“ řekl.

A závěrem hovořil k Pirátům. Nedokázal odpovědět, zda Piráti vydrží, nebo nikoliv. „Zatím jsem nenafasoval věšteckou kouli. Pan Bartoš na mne působí konzistentně, několik dalších viditelných pirátských tváří taky. Odpověď nemám, jen doufání. Ono by bylo roztržení jejich koncem,“ uzavřel Fendrych.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

14:16 FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

Český internet žije celý víkend fotografií z porady prezidenta Zemana s experty. Rozebírá zejména fa…