Komentátor se rozplývá nad Macronem: On je důkazem, že teroristé nedosáhli svého

24. 4. 2017 18:58

Šéfkomentátor serveru Aktuálně.cz Jan Lipold zajásal. Francouzi a Francouzky podle jeho názoru v nedělním prvním kole prezidentských voleb ukázali, že teroristé, kteří touží rozsévat strach po evropských zemích, nemají nad Francií moc.

Komentátor se rozplývá nad Macronem: On je důkazem, že teroristé nedosáhli svého
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Emmanuel Macron

Vítězem prvního kola francouzských prezidentských voleb se stal Emanuel Macron, kandidát stojící nalevo od středu. Je to kandidát, který volá po otevřené společnosti a významném prohloubení spolupráce v rámci EU. Právě tím, že Francouzi dali hlas zastánci otevřené společnosti, ukázali, že se nenechají zastrašit teroristickými útoky. Nesklonili se ani před brutálním útokem v hudebním klubu Bataclan roku 2015.

„Že v zemi, kterou v posledních letech zasáhly brutální teroristické útoky, dostal nejvíc hlasů proevropský kandidát s programem otevřené společnosti, je pozoruhodná a dobrá zpráva. Dá se číst, že miliony Francouzů nepropadly strachu, neopustilo je sebevědomí a nechtějí problémy řešit ploty s ostnatým drátem. Emmanuel Macron je důkazem, že teroristé z Bataclanu i odjinud – ještě v předvečer voleb byl zavražděn policista na Elysejských polích – nedosáhli svého,“ soudí autor.

„Mimochodem, v prvním kole zvítězil kandidát, který byl podle analýzy nejčastějším objektem padělaných zpráv sdílených na sociálních sítích. Vliv fake news, hoaxů a dezinformací je značný, ale nejsou to žádní nepřemožitelní démoni veřejného mínění,“ pokračuje Lipold.

Pakliže Macron vyhraje druhé kolo, což se dá v souboji s nacionalistkou Marine Le Penovou předpokládat, bude muset teprve předvést, co v něm je. Tak či tak je pro Českou republiku lepší volbou než Marine Le Penová, která si jezdí do Ruska půjčovat peníze, rozumí si s pánem Kremlu Vladimirem Putinem a touží po rozpadu EU. Z těchto důvodů by byla pro Česko nebezpečnou francouzskou prezidentkou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…