Komentátor vypustil hodně temnou předpověd pro Starosty

26.07.2017 20:14

Peripetie kolem společné kandidatury a následného krachu vyjednávání mezi KDU- ČSL a hnutím Starostové a nezávislí se dostaly na novou úroveň poté, co STAN odmítl jakoukoliv formu společných kandidátek s tím, že by to byl začátek jeho konce. Komentátor Petr Honzejk si naopak myslí, že začátkem konce je to, co Starostové provedli.

Komentátor vypustil hodně temnou předpověd pro Starosty
Foto: Vít Hassan
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman s předsedou STAN Petrem Gazdíkem na oslavách 28. října v "podhradí"

„Odmítli nabídku lidovců na účast na kandidátkách a hrdě vyrážejí do volební bitvy sami. Leckomu se to může jevit sympaticky a Starostové jsou nyní určitě sympatičtí především sami sobě. Jenže sebevědomí je zdravé pouze tehdy, když ho doprovází realismus. A toho je v jejich rozhodnutí pomálu,“ soudí analytik z IHNED.cz.

Šanci na vstup do Sněmovny mají Starostové nevelkou, průzkumy jim přisuzují asi dvě procenta. Vedení hnutí si ovšem myslí, že průzkumy jej podceňují a argumentují krajskými volbami, kde s nimi nikdo nepočítal, a nakonec v celorepublikovém souhrnu získali deset procent.

Jenže jak píše Honzejk, řada lidí nechápe, proč by někdo, kdo má už v názvu zakotvený zájem o komunální politiku, měl dobývat Poslaneckou sněmovnu. Co tam vlastně chtějí prosazovat, Starostové nedokázali vysvětlit nikdy.

„Starostům se dá rozumět, že je lidovci naštvali, když couvli z dojednané koalice. Ale zároveň se těžko chápe, proč odmítli novou nabídku jít na lidovecké kandidátky,“ myslí si komentátor. Šest lídrů kandidátek a osm druhých míst prý byla pro starostenské hnutí nabídka snů.

„Starostové si myslí, že jít nyní s lidovci by znamenalo začátek konce. Jenže je to naopak. Začátkem konce může být rozhodnutí kandidovat samostatně. Pokud se Starostové nedostanou do Sněmovny, nebudou mít peníze za mandáty, nebudou mít linku do vysoké politiky, nebudou mít šanci prosazovat svůj program. Zastoupení v Senátu jim pro uchování vlivu stačit nebude,“ prorokuje Honzejk. Postupně si podle něj vyzobe nejzajímavější osobnosti z jejich nabídky Andrej Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi

11:44 Milion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi

Publicista a aktivista Jan Cemper na serveru Manipulátoři.cz upozornil na příspěvek jednoho z uživat…