Komentátorka chválí novou ministryni za slova, která by prý ocenil i Čapek

30.01.2014 8:23

Nad tím, že nová vláda by mohla přinést i kultivovanější politickou debatu, se zamýšlí ve čtvrteční MF Dnes její komentátorka Jana Bendová. Za příklad takového zjemnění veřejného prostoru dává rozhovor s novou ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou, a to konkrétně její vyjádření na adresu nového ministra vnitra Milana Chovance, který na plzeňských právech vystudoval tříletý bakalářský program během pouhých devíti měsíců, když předtím chodil na kurz celoživotního vzdělávání.

Komentátorka chválí novou ministryni za slova, která by prý ocenil i Čapek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec

Komentátorka upozorňuje, že tyto skutečnosti jsou známé, stejně jako to, že Válková patřila k těm pedagogům plzeňské právnické fakulty, kteří tamní poměry, včetně „rychlostudentů“, kritizovali.

Válková se ve zmíněném rozhovoru vyjádřila na adresu toho, že Chovanec také patřil k „rychlostudentům“, takto: „Pokud bude mít znalosti odpovídající tříletému bakalářskému studiu, pak je to překvapující a jistě i záviděníhodné – člověk mu může ten intelekt, který má, když to tak rychle zvládl, jen závidět.“

Bendová tato slova označuje jako „elegantní šťouch v pozitivním duchu“, který zazvoní víc než banální slova jako skandální či ostudné. „Karel Čapek by dámě zatleskal. Helena Válková kritizovala přesně v duchu, který on doporučoval,“ uvedla komentátorka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Průšvih v Německu: Zfalšované volby. „Největší ostuda v dějinách.“

11:41 Průšvih v Německu: Zfalšované volby. „Největší ostuda v dějinách.“

Tři čtvrtě roku po volbách v Německu vycházejí na povrch informace o až neuvěřitelném průběhu volebn…