Komise se bude dál zabývat údajným únikem odposlechů Béma

24.04.2012 6:25

Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) se dnes bude dál zabývat možným únikem odposlechů telefonátů pražského exprimátora Pavla Béma s lobbistou Romanem Janouškem. Měla by jednat také o údajném Janouškovu vlivu na tajnou službu.

Komise se bude dál zabývat údajným únikem odposlechů Béma
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém
reklama

BIS už odpověděla na dotazy předsedy komise Richarda Dolejše (ČSSD) ohledně odposlechů. Dokument je neveřejný. Týdeník Respekt ale v aktuálním vydání píše, že dopis na otázky v podstatě neodpověděl s poukazem na to, že záležitost je stále otevřená.

Má Janoušek vliv i v BIS?

Minule si komise na další jednání zvala bývalého a současného premiéra Mirka Topolánka a Petra Nečase (oba ODS). Topolánek už vzkázal, že nepřijde.   Odposlechy, které zveřejňovala Mladá fronta Dnes, ukazují na Janouškův vliv na kroky města pod Bémovým vedením. Nynější poslanec Bém už kvůli tomu přerušil členství v ODS. Odposlechy pořídila podle listu před pěti lety BIS, o dva roky později údajně unikly do bezpečnostní agentury ABL, kterou tehdy vlastnil bývalý šéf poslanců Věcí veřejných Vít Bárta.

Přepis odposlechu ze setkání Janouška a důstojníka tajné služby z roku 2007 zveřejnil server a také týdeník Euro. Podle týdeníku nahrávka dokládá, že Janouškův vliv sahá až dovnitř BIS samotné. Ředitel BIS Jiří Lang už dříve členy sněmovní komise ujistil, že pokud kontakty typu Janoušek - důstojník BIS byly, byly pod kontrolou a předem schváleny.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh

14:55 ,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh

„Je to už relativně dávno. Asi tak někdy v roce 1993 mi můj ctěný a nezapomenutelný přítel Karel Kry…