Kompromisy jsou nutné, aby se neopakoval brexit, zdůraznil Sobotka

30.03.2017 16:20

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na dnešním společném jednání české a slovenské tripartity zdůraznil nutnost najít kompromis ohledně směrnice o vysílání pracovníků. Zasedání na zámku ve Štiříně u Prahy se předpisem zabývalo, účastníci ho kritizovali. Sobotka zdůraznil, že se země musejí v rámci Evropské unie navzájem poslouchat. Jinak mohou podle něj nastat další podobné zlomy, jako byl brexit, což by si nepřál.

Kompromisy jsou nutné, aby se neopakoval brexit, zdůraznil Sobotka
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na volebním sjezdu v Brně
reklama

ČR a Slovensko s návrhem revize evropské směrnice o vysílání pracovníků, podle níž by vyslaní měli mít v cizině stejné mzdy jako domácí pracovníci, nesouhlasí. Podmínky by podle nich měl pomoci srovnat připravovaný Evropský pilíř sociálních práv. Sobotka zdůraznil, že je třeba najít ohledně směrnice shodu.

Sobotka řekl, že pokud se v EU nepodaří udržet volný pohyb pracovních sil, padnout by mohl i samotný volný trh. „Pokud ho chceme udržet, musíme poslouchat některé západní argumenty a hledat společná řešení, to nás nemine ani u směrnice o vysílání,“ řekl.

Západní státy podle Sobotky v návrhu směrnice reagují na konkrétní problémy. „Když to řešit nebudeme, tak to dopadne zlomem,“ řekl. Za zlom označil například odchod Velké Británie z Evropské unie, který oficiálně začal ve středu. „Nechtěl bych, aby to bylo řešeno takto,“ řekl dnes Sobotka.

Vyzdvihl také česko-slovenské vztahy a pořádání společných zasedání vlád a tripartit. „Vedení dobrého sociálního dialogu je jednou z podmínek úspěšnosti země. Je efektivnější věnovat čas a trpělivost sociálnímu dialogu. Když se nevede, znamená to konflikty a ztrátu peněz,“ dodal.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ještě teď se klepu. Paní Milada popsala svůj otřesný zážitek s exekutory. „Vyvrtáme zámek, votevři, víme, že seš doma!"

15:12 Ještě teď se klepu. Paní Milada popsala svůj otřesný zážitek s exekutory. „Vyvrtáme zámek, votevři, víme, že seš doma!"

Na ParlamentníListy.cz se obrátilo několik čtenářů, kteří popsali své zkušenosti s českými exekutory…