Komunální volby se dnes konají v 15 městech

31.01.2015 6:02

V 15 městech a vesnicích se dnes budou konat komunální volby. Největší pozornost z nich na sebe budou poutat Chomutov a Bílina na Teplicku, kde se uskuteční opakované hlasování. Výsledky říjnových voleb v těchto městech byly totiž soudně zrušeny kvůli kupčení s voličskými hlasy. V Chomutově se podle nevládních organizací nyní nabízely politikům znovu hlasy za úplatu, policie to prověřuje.

Komunální volby se dnes konají v 15 městech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost, ilustrační foto

V obou městech se o zvolení opět ucházejí stejní kandidáti, kteří na místa v zastupitelstvech aspirovali už v před čtvrtrokem. V Chomutově vyhrálo anulované říjnové klání hnutí PRO Chomutov. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu získalo osm mandátů, stejně jako hnutí ANO a ČSSD. Právě ve prospěch některých kandidátů sociální demokracie bylo odevzdáno několik desítek zcela shodně vyplněných hlasovacích lístků, kvůli čemuž soud říjnové výsledky zrušil.

Souběžně s hlasováním v Chomutově a Bílině se uskuteční dodatečné volby ve 13 obcích, kde se v říjnu nehlasovalo kvůli nedostatku kandidátů. Do náhradního termínu se přihlásilo 150 adeptů na zastupitele především za místní uskupení, ze stran své zájemce nenominovala žádná. Hlasovat se bude v sobotu od 7:00 do 22:00.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

ČT

Nejste sám, kdo si stěžuje na to, že pořad 168 zkresluje a vytrhuje vyjádření z kontextu. Proč se s tím ale něco nedělá? Lhát by neměli nikde v médiích, ale ČT se navíc nálepkuje jako veřejnoprávní.A myslíte, že je problém jen ve 168? Mě přijde celá ČT dost jednostranná, takže radši koukám na zprávy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …