Komunista Černý v rádiu: My žijeme v bludu. NATO přilévá olej do ohně

24. 1. 2017 18:35

V úterní Kauze dne Rádia Impuls přivítala moderátorka Zuzana Bubílková stínového ministra obrany z komunistické strany Alexandera Černého. Po telefonu sdělil posluchačům, že NATO požaduje další a další zbrojení, ale proč? Kvůli americkým generálům, kteří snad chtějí přejít od studené války k horké? NATO podle Černého jen vyostřuje napětí, i když zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA představuje údajně určitou naději.

Komunista Černý v rádiu: My žijeme v bludu. NATO přilévá olej do ohně
Foto: repro ČT
Popisek: Poslanec KSČM za Olomoucký kraj Alexander Černý

V úvodu chtěla Zuzana Bubílková slyšet, zda KSČM myslí vážně náš odchod z NATO. „Já pokládám vystoupení z Aliance sice za možné, ale rozhodně ne aktuální. Někteří mí kolegové by v tom byli rádi razantnější a výsledek by rádi viděli v bližším horizontu,“ prozradil host.

V žádném případě to však neznamená, že by Černý NATO miloval. „To, jakým způsobem se Aliance rozšiřuje na východ, obrovským způsobem zvyšuje napětí. V poslední době jsme svědky toho, že co krok, to přilévání oleje do ohně. Rozšiřování NATO na východ nepřineslo bezpečnost těm novým zemím. Já tvrdím, že Rusko muselo jen reagovat. My se připravujeme na válku. Američtí generálové už dokonce mluví o tom, že je od studené války třeba udělat krok další,“ postěžoval si po telefonu Černý.

Určitou změnu může přinést zvolení Donalda Trumpa 45. prezidentem USA. Už to, co dělá teď, jsou zásadní kroky. Mezi zásadními předvolebními sliby je i věta: sankce jsou k ničemu. „To dlouhodobě tvrdíme i my, sankce nepomáhají nikomu... My žijeme v bludu, že pokud zvýšíme výdaje na obranu, budeme modernizovat armádu a nakupovat kupy zbraní, ale proč? My přece nechceme válku s Ruskem. Nebylo by lepší udržovat pozitivní vztahy s Ruskem?“ ptal se poslanec.

Za úplně ideální systém obrany ve světě označil systém kolektivní bezpečnosti, ve kterém by hrály roli bilaterální dohody jaderných velmocí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…