Komunista Josef Skála se vyjádřil k popravě Milady Horákové

03.03.2018 16:00 | Zprávy

Z PROFILŮ Místopředseda KSČM pro ideologickou práci Josef Skála se vyjádřil ke komunistické popravě Milady Horákové. Skála uznal, že Horáková neměla být popravena. Obratem však připomněl občany popravené na Západě a údajný tlak, kterému muselo Československo ovládané komunisty čelit.

Komunista Josef Skála se vyjádřil k popravě Milady Horákové
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mistopředseda KSČM Josef Skála

Jedna ze čtenářek serveru ParlamentníListy.cz upozornila Skálu na to, že jeho stranická kolegyně Marta Semelová justiční vraždu Milady Horákové zpochybňovala a tvrdila, že se tato žena před soudem přiznala k činům, za které byla posléze odsouzena k trestu smrti a rozsudek na ní byl vykonán. Co si o tom Skála myslí?

Místopředseda komunistů uznal, že Horáková neměla být popravena. „Milada Horáková popravena být neměla – tak jako Ethel Rosenbergová, Jelena Caušescu, manželka Borise Puga atd. atp. Přestože příběh doktorky Horákové není zdaleka tak běloskvoucí, jak se to traduje dnes. Tehdejší Československo čelilo velice brutální a záludné přesilovce  V práci pro cizí mocnosti, jež na nás mířily jadernými hlavicemi, spatřovalo smrtelnou hrozbu," odpověděl Skála.

Připomněl také, že Spojené státy dnes podobnému tlaku nečelí a přece se rozhodly tvrdě stíhat Edwarda Snowdena, který světu vyjevil, jak pracuje NSA, Národní bezpečností agentura Spojených států. Vyšlo najevo, že Američané monitorují i své spojence, a to i navzdory tomu, že podle Skály nejsou ohroženy. „Edwarda Snowdena chtěli posadit do basy na doživotí, protože zveřejnil autentické dokumenty o tom, jak jeho vláda šmíruje a vydírá okolí svět,“ napsal Skála.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

10:20 „Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

Na internetu se objevují komentáře, jaký bude mít dopad atentát, který byl na předvolebním mítinku v…