Komunista Josef Skála se vyjádřil k popravě Milady Horákové

03.03.2018 16:00

Z PROFILŮ Místopředseda KSČM pro ideologickou práci Josef Skála se vyjádřil ke komunistické popravě Milady Horákové. Skála uznal, že Horáková neměla být popravena. Obratem však připomněl občany popravené na Západě a údajný tlak, kterému muselo Československo ovládané komunisty čelit.

Komunista Josef Skála se vyjádřil k popravě Milady Horákové
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mistopředseda KSČM Josef Skála

Jedna ze čtenářek serveru ParlamentníListy.cz upozornila Skálu na to, že jeho stranická kolegyně Marta Semelová justiční vraždu Milady Horákové zpochybňovala a tvrdila, že se tato žena před soudem přiznala k činům, za které byla posléze odsouzena k trestu smrti a rozsudek na ní byl vykonán. Co si o tom Skála myslí?

Místopředseda komunistů uznal, že Horáková neměla být popravena. „Milada Horáková popravena být neměla – tak jako Ethel Rosenbergová, Jelena Caušescu, manželka Borise Puga atd. atp. Přestože příběh doktorky Horákové není zdaleka tak běloskvoucí, jak se to traduje dnes. Tehdejší Československo čelilo velice brutální a záludné přesilovce  V práci pro cizí mocnosti, jež na nás mířily jadernými hlavicemi, spatřovalo smrtelnou hrozbu," odpověděl Skála.

Připomněl také, že Spojené státy dnes podobnému tlaku nečelí a přece se rozhodly tvrdě stíhat Edwarda Snowdena, který světu vyjevil, jak pracuje NSA, Národní bezpečností agentura Spojených států. Vyšlo najevo, že Američané monitorují i své spojence, a to i navzdory tomu, že podle Skály nejsou ohroženy. „Edwarda Snowdena chtěli posadit do basy na doživotí, protože zveřejnil autentické dokumenty o tom, jak jeho vláda šmíruje a vydírá okolí svět,“ napsal Skála.

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…