Komunisté dnes budou volit svého předsedu. Filip má dva protikandidáty

14.05.2016 6:42

Komunisté budou dnes v pražském TOP Hotelu volit nového předsedu strany, kterým je již jedenáct let Vojtěch Filip. Jeho protikandidáty budou pražský zastupitel Ivan Hrůza a bývalý místopředseda ÚV KSČM Josef Skála. Na minulém sjezdu KSČM v květnu 2012 v Liberci obhájil Filip funkci ve druhém volebním kole. Zvítězil v něm nad Stanislavem Grospičem. Vnitrostraničtí Filipovi kritici by si přáli, aby strana směřovala více doleva než za jeho působení.

Komunisté dnes budou volit svého předsedu. Filip má dva protikandidáty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Obhájit svou funkci bude dnes večer chtít také první místopředseda KSČM Petr Šimůnek. Jeho protikandidáty budou europoslanec Jaromír Kohlíček a jihočeský zastupitel Petr Braný. Na posty dalších dvou místopředsedů je podáno 13 návrhů.

Komunisté na sjezdu neplánují zásadní programové změny. V neděli se vyjádří k dokumentům Strategické směřování a hlavní úkoly strany po IX. sjezdu KSČM, návrhům na změny stanov a také k Informaci o analýze období před rokem 1989.

Vedení KSČM jde do obhajoby funkcí s tím, že straně se daří prosazovat její návrhy. Filip má podporu šéfa sněmovního klubu KSČM Pavla Kováčika. "Pod vedením současného předsedy Vojtěcha Filipa strana dosáhla výrazných úspěchů jak v domácí, tak zahraniční politice," napsal k vnitrostranické diskusi.

Ve sněmovních volbách roku 2013 komunisté dostali 33 mandátů. V senátních volbách o rok později KSČM nezískala ani jedno křeslo, má tak jednoho senátora, po komunálních volbách v témže roce dostala KSČM jednoho z primátorů statutárních měst. Hejtmana Oldřicha Bubeníčka má KSČM v Ústeckém kraji. V Evropském parlamentu má KSČM od voleb 2014 tři zástupce - Kateřinu Konečnou, Jiřího Maštálku a Jaromíra Kohlíčka, který nahradil nedávno zesnulého Miloslava Ransdorfa.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Co říkáte na toto hodnocení?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-hodnoceni-prezident.A230126_141135_domaci_akp

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

22:05 Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

Vlastenec, nebo vlastizrádce? Kým byl sovětský generál Andrej Vlasov, pod jehož velením vznikla Rusk…