Komunisté rasismus důrazně odmítají, prohlašuje Dolejš

03.06.2012 9:05

Extremisté se dlouhodobě snaží získat politický kapitál tím, že zdůrazňují rasové problémy ve společnosti. Najdou se ale i tací občané, kteří za levicově extremistickou stranu považují KSČM. Komunistický poslanec Jiří Dolejš ale dává jednoznačně najevo, že komunisté se touto cestou nepokouší, ani se nehodlají v budoucnu pokoušet o přízeň voličů, rasismus považují za absolutně nepřijatelný.

Komunisté rasismus důrazně odmítají, prohlašuje Dolejš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

Jedna ze čtenářek serveru ParlamentníListy.cz vystupující pod přezdívkou gangréna chtěl od poslance Jiřího Dolejše (KSČM) slyšet, jak se on, ale i komunistická stran jako celek staví k otázce rasismu, neboť na stránkách místní organizace KSČM V Trutnově nalezla negativně rasově zabarvený text. Přinášíme odpověď komunistického poslance.

Problém jde napříč politickým spektrem

„KSČM má ve svém volebním programu přímo bojovat proti všem formám diskriminace a intolerance včetně rasismu a neofašismu. A tenhle článek jde bohužel špatným směrem, když vyvozuje genetickou předurčenost Romů k špatnostem,“ zdůrazňuje Dolejš a čtenářce děkuje za upozornění na daný text.

Dodává však také, že podléhání rasovým nesmyslům představuje problém, který jde napříč celým politickým spektrem, to ale nemění nic na tom, že podle komunistů jde o zcela nepřijatelný jev.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Meleš kraviny! Debata o přijetí eura a Rusku se zvrtla. I Zahradil přispěl

7:11 Meleš kraviny! Debata o přijetí eura a Rusku se zvrtla. I Zahradil přispěl

Spor o to, zda se má Česko připojit k devatenácti dalším zemím a začít platit eurem tvrá již dlouho.…