Komunistický populismus, odsoudil Kalousek referendum o církevních restitucích

22.08.2013 13:53

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek odmítá požadavek komunistů, aby o církevních restitucích proběhlo referendum. Nic takového podle něho není možné a jde pouze o typický komunistický populismus. Prohlásil to v České televizi.

Komunistický populismus, odsoudil Kalousek referendum o církevních restitucích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek

„To je velký populistický výkřik a pokládám to za velké znejisťování právních jistot. Ten zákon prošel řádným procesem, byl schválen a na základě tohoto zákona jsou podepsány smlouvy. Na jejich zrušení je vždycky potřeba i druhé strany. Jsem pevně přesvědčen, že právník Vojtěch Filip to ví také. Je to typický komunistický populismus,“ reagoval na požadavek KSČM, s nímž půjde i do voleb.

„Dohoda je možná samozřejmě vždycky. Ale není možný diktát jedné smluvní strany.“ A zdůraznil, že jeho strana nic takového podporovat nebude. „Nejde o žádné restituce. V samotném zákoně jsou jmenovány jako obdarované církve, které nemohly být předmětem restitucí, protože vznikly až po roce 89,“ zdůvodňoval zase požadavek Vojtěch Filip v Radiožurnálu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schůzka Václava Havla s lidmi z KGB. Čalfa zamkl dveře a začal vyhrožovat poslancům. Výbušný dokument o Listopadu, vysílaný ČT

10:39 Schůzka Václava Havla s lidmi z KGB. Čalfa zamkl dveře a začal vyhrožovat poslancům. Výbušný dokument o Listopadu, vysílaný ČT

Konspirace 89. Dokument připravený Andreou Sedláčkovou měl divákům České televize vyvrátit různé dez…