Komunistka Semelová by jako primátorka 17. listopad 1989 neslavila. Není prý důvod

07.10.2014 18:35 | Zprávy
autor: vam

O tom, u příležitosti jakých významných dní by pokládala květiny a u jakých ne, ale i o plánech na bezplatnou MHD v Praze diskutovala lídryně pražské kandidátky KSČM, poslankyně Marta Semelová v pořadu internetové televize DVtv s moderátorem Martinem Veselovským.

Komunistka Semelová by jako primátorka 17. listopad 1989 neslavila. Není prý důvod
Foto: red
Popisek: Marta Semelová (KSČM)

V úvodu rozhovoru se jedničky pražské kandidátky KSČM Marty Semelové moderátor Martin Veselovský zeptal, zda by jako primátorka hlavního města šla 17. listopadu položit květiny na Národní třídu. „Šla bych položit květiny k Opletalovi. Jako každý rok,“ zněla odpověď komunistické poslankyně. Na otázku, zda by tak oslavila 17. listopad 1989, odvětila, že ne, protože naděje, které lidé vkládali do vývoje po roce 1989, jsou dost zklamáním. „Jsou tady bezdomovci, jsou tady lidi pod hranicí chudoby, tak si myslím, že oslavovat není co,“ uvedla.

Po únoru 1948 mnoho lidí nastoupilo cestu k důstojnému životu

Nicméně na otázku, zda by jako primátorka Prahy slavila 25. únor 1948, odvětila, že ne. Ale toto historické datum nevidí nijak negativně: „Myslím, že 25. únor 1948 je velmi významné datum v našich dějinách a že hodně změnilo. Mnoho lidí nastoupilo cestu k důstojnému životu. Nakonec i vývoj HDP se zvednul,“ konstatovala.

Uctila by památku Gottwalda i jako primátorka? Zatím to neřeší

Veselovského také zajímalo, zda by Semelová v roli pražské primátorky přišla 14. března k hrobu Klementa Gottwalda uctít jeho památku a případně zpívat internacionálu. Politička ani na opakovaný dotaz konkrétně neodpověděla s tím, že tento problém nyní „neřeší“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…