Komunistka Semelová naznačuje, proč mohl být Chládek tak rychle odvolán

29.05.2015 11:32

Odvolaný ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) našel zastání u komunistické poslankyně Marty Semelové. Ta považuje Chládka za jednoho z našich nejaktivnějších a nejpracovitějších ministrů školství. Poněkud jí proto překvapila rychlost, s jakou byl Chládek odvolán na základně novinového článku. „Je možné, že příště se tato ‚osvědčená‘ zkušenost uplatní na jiném ministru či premiérovi,“ rýpla si Semelová.

Komunistka Semelová naznačuje, proč mohl být Chládek tak rychle odvolán
Foto: red
Popisek: Marta Semelová (KSČM)

Ministr školství Marcel Chládek udělal dle Semelové za rok a čtvrt, co byl ve funkci, mnoho dobrého pro naše školství. „Mnohé nápady jsou diskutabilní, avšak celkově musím říci, že se snažil napravovat chyby svých předchůdců, posouvat školství dopředu a zvýšit kvalitu vzdělávání,“ ocenila komunistická poslankyně v komentáři, který zveřejnila na svém profilu na ParlamentníchListech.cz.

Za chvályhodný čin považuje Semelová vytvoření pracovní skupiny pro přípravu kariérního systému učitelů. Toto opatření ale prý samo o sobě absolventy pedagogických fakult do školství nepřiláká. Dle Semelové je třeba motivovat absolventy i zvýšením platů učitelů, což je skutečnost, kterou si uvědomoval i Chládek.

„Oprávněně proto požadoval Chládek na jednání s ministrem financí Babišem o státním rozpočtu na příští rok navýšení peněz pro školství, aby mohl přidat učitelům i nepedagogickým pracovníkům. V případě, že by toho nedosáhl, pohrozil dokonce svou rezignací. Článek v ‚nezávislé‘ Mladé frontě Dnes to ‚vyřešil‘ za něho,“ naznačuje Semelová, že motivy vedoucí k ministrovu odvolání nemusely být „košer“.

„Radost nad jeho odchodem už vyjádřila poslankyně Putnová (TOP 09) či Chládkův stálý kritik, předseda školského výboru Zlatuška (ANO). Vyhovuje to ale možná i jiným kruhům. Vzpomínám si na tvrdý odpor koaličních partnerů v momentě, kdy přišel na vládu s návrhem na omezení financování soukromých a církevních škol,“ dodává komunistická poslankyně.

Semelová na závěr uvádí, že nehodlá spekulovat o tom, zda se článek v Mladé frontě Dnes zakládá na pravdě nebo ne. Nezná totiž poměry na ministerstvu školství a nemůže je tedy hodnotit. „Avšak rychlost, s jakou je Marcel Chládek odvolán na základě novinového článku, mě poněkud překvapila. Je možné, že příště se tato ‚osvědčená‘ zkušenost uplatní na jiném ministru či premiérovi,“ ironicky konstatuje Semelová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

17:04 Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

Europoslanec z ODS Jan Zahradil se vyjádřil k duhové České poště a ke Komerční bance, která ve své r…