Komunistka si udělala takovouto legraci z Drábkových sockaret

15.10.2013 10:01

Miloslava Vostrá, místopředsedkyně ÚV KSČM, napsala glosu, ve které sKarty nazývá "nejdražší škrabkou na zamrzlá okna aut". Vostrá kritizuje zásahy TOP 09 do oblasti sociálních věcí, zejména vynaložené prostředky na sKarty a převedení státní sociální podpory na úřady práce. Za KSČM slibuje nápravu.

Komunistka si udělala takovouto legraci z Drábkových sockaret
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá

„sKarty byly od počátku drahý podvod,“ myslí si místopředsedkyně ÚV KSČM Miloslava Vostrá. Byly podle ní zcela nepoužitelné pro deklarovaný původní zájem, např. monitorování zneužívání dávek. „Tento pouze pro někoho výhodný systém stál zbytečně spoustu vydaných peněz. Tomu, čemu se mělo Ministerstvo práce a sociálních věcí věnovat, např. problémům předražených ubytoven, šlo zcela mimo jeho zájem. A tak dnes mnozí používají tolik opěvovanou sKartu jako škrabku na zamrzlá skla aut,“ popisuje využitelnost sKaret Miloslava Vostrá.

V oblasti sociálních věcí působila Schwarzenbergova TOP 09 ve vládě podle ní jako slon v porcelánu. „Došlo k nekoncepčnímu převedení veškeré státní sociální podpory na úřady práce, které dodnes nemají čas díky nově převzaté agendě řešit politiku zaměstnanosti. Byla zrušena oznamovací povinnost nového místa, a tak je práce úřadů práce ještě ztížena. Nový byznys vytvořila TOP 09 pro pracovní agentury, které dostávají od státu peníze za to, že vedou nezaměstnaného u sebe,“ dělá politička výčet nepovedených kroků TOP 09.

Měla by se řešit výstavba penzionů i sociálních bytů

Podle Miloslavy Vostré je mnoho věcí, které by měl stát řešit. Jako příklad uvádí, že stát by měl investovat do výstavby penzionů, do menších sociálních bytů a do služeb sociální péče.

„Oceňuji a obdivuji všechny pracovníky v oboru sociální péče, jejichž práce spočívá primárně v péči o jiné, neboť v posledním období pravicových vlád se bohužel dostali na okraj zájmu a stále více jim chybí finanční prostředky,“ napsala Vostrá a v závěru zmiňuje priority KSČM. „Naší prioritou je sociální služby oživit a poskytnout oboru jistotu. Jedná se především o služby pro postižené a seniory.“

Co napsala komunistka Vostrá:

TOP 09 vymyslela nejdražší škrabku na zamrzlá okna aut

sKarty byly od počátku drahý podvod. Byly zcela nepoužitelné pro deklarovaný původní zájem, např. monitorování zneužívání dávek. Tento pouze pro někoho výhodný systém stál zbytečně spoustu vydaných peněz. Tomu, čemu se mělo Ministerstvo práce a sociálních věcí věnovat, např. problémům předražených ubytoven, šlo zcela mimo jeho zájem. A tak dnes mnozí používají tolik opěvovanou sKartu jako škrabku na zamrzlá skla aut.

V oblasti sociálních věcí působila Schwarzenbergova TOP 09 ve vládě zvláště jako slon v porcelánu. Došlo k nekoncepčnímu převedení veškeré státní sociální podpory na úřady práce, které dodnes nemají čas díky nově převzaté agendě řešit politiku zaměstnanosti. Byla zrušena oznamovací povinnost nového místa, a tak je práce úřadů práce ještě ztížena. Nový byznys vytvořila TOP 09 pro pracovní agentury, které dostávají od státu peníze za to, že vedou nezaměstnaného u sebe.

Je mnoho věcí, které by měl stát řešit. Například investovat do výstavby penzionů, do menších sociálních bytů a do služeb sociální péče. Oceňuji a obdivuji všechny pracovníky v oboru sociální péče, jejichž práce spočívá primárně v péči o jiné, neboť v posledním období pravicových vlád se bohužel dostali na okraj zájmu a stále více jim chybí finanční prostředky. Naší prioritou je sociální služby oživit a poskytnout oboru jistotu. Jedná se především o služby pro postižené a seniory.

Ing. Miloslava Vostrá, místopředsedkyně ÚV KSČM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nas*áno a dluhy. J. X. Doležal rozmázl Kliniku. Řekl, jak to bylo

21:47 Nas*áno a dluhy. J. X. Doležal rozmázl Kliniku. Řekl, jak to bylo

Jiří X. Doležal na serveru Reflex.cz napsal, že před pár dny nabyl právní moci rozsudek, podle něhož…