Komunistům prý dochází trpělivost s kšefty předsedy Filipa. Ideoví popletové, výstřely do luftu, posmívá se jim Dolejš

09.04.2019 7:40

V komunistické straně to vře. Dokonce tak, že stranou koluje výzva s názvem Filip není KSČM, v níž signatáři žádají odchod předsedy strany Vojtěcha Filipa. Píší to Lidové noviny.

Komunistům prý dochází trpělivost s kšefty předsedy Filipa. Ideoví popletové, výstřely do luftu, posmívá se jim Dolejš
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

Naposledy straníky Filip rozlítil kvůli tomu, že lobboval za První chráněnou dílnu ústeckého podnikatele Tomáše Horáčka u šéfa tamního finančního úřadu. „Je právem každého poslance, tedy i moje, interpelovat vedoucí správních úřadů, ne jen ministry,“ uvedl Filip. Ten byl pak podle svých slov s odpovědí ředitele úřadu spokojený, a tak se hájí tím, že nečinil žádné další kroky. 

O celé věci se pak podle europoslankyně Kateřiny Konečné má hovořit v pátek na jednání výkonného výboru. Horáček totiž čelí podezření z manipulací s nemocničními zakázkami. Od výzvy, která nyní koluje stranou, se vedení partaje však spíše distancuje. 

„Pár neuspokojených jednotlivců a ideových popletů se vždy vynoří před volbami, aniž by dbali na relevantní informace a stranický postup. Takže takovým výstřelem do luftu se stranické orgány ani nemusejí zabývat,“ sdělil například poslanec Jiří Dolejš. 

Kromě vlastních straníků však svým postojem Filip rozčílil i například parlamentní hnutí Starostové a nezávislí. To tvrdí, že lobbovat za soukromý byznys není hodno pozice ústavního představitele. „Žádáme, aby Vojtěch Filip rezignoval na post místopředsedy Poslanecké sněmovny,“ uvedl předseda STAN Petr Gazdík. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…