Komunistům to vůbec neroste, zjistil ODSák Zahradil

16.10.2012 9:36 | Zprávy

Europoslanec ODS Jan Zahradil se zamyslel nad volebním ziskem KSČM a vyšlo mu, že komunisté v absolutních číslech nezískali větší podporu, než v posledních deseti letech získávají pravidelně. Veškerý zázrak jejich volebního výsledku tedy spočívá v tom, že voliči ostatních stran to zabalili a k volbám nepřišli.

Komunistům to vůbec neroste, zjistil ODSák Zahradil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedala Výkonná rada ODS. Z tváří zúčastněných bylo cítit zmar z prohraných voleb

Jan Zahradil je v posledních dnech ve formě. Zatímco v pondělí na svůj Facebook pověsil ostrou kritiku regionálních vůdců své strany, kritizujících předsedu Petra Nečase. „Není to třeba zrovna vaše oblast, váš region, kde se symbolem ODS stala např. tlustá býčí šíje, opásaná zlatým řetězem,“ připomněl kolegům proslulé regionální kmotry, bez kterých prý ve městě obvykle nelze vybrat „ani hajzlbábu“.

V úterý se pak europoslanec zamyslel nad volebním výsledkem KSČM a navzdory děsu spolustraníků z rudé tsunami napsal: „KSČM v posledních sněmovních volbách 2010 dostala skoro 600 000 hlasů. V těchto volbách dostala něco přes půl milionu, tedy méně.“ Komunistům podle něj podpora neroste už deset let, stále se drží na stejné úrovni. Jejich úžasné percentuální výsledky jsou tedy podle něj způsobené pouze tím, že ostatním stranám přišlo mnohem méně voličů. Disciplinovaný rudý elektorát totiž dorazil kompletní.

„Kdo tedy nechce KSČM, musí především k volbám chodit,“ uzavírá Zahradil.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Jak si vysvětlujete, že jste neměl protikandidáta?

Myslíte, že je to tím, že jste tak dobrý, nebo že se do toho nikomu nechtělo, protože a tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pobodali člena SPD poblíž Národní třídy. Byl pamětníkem listopadu 1989

10:41 Pobodali člena SPD poblíž Národní třídy. Byl pamětníkem listopadu 1989

Zatímco na Národní třídě v pondělí večer běžel program klasické akce Korzo Národní, o kus dál na Vác…