Končí připomínkování úhradové vyhlášky na příští rok

22.11.2013 6:14 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Do dnešního dne mohou odborníci podávat na Ministerstvo zdravotnictví připomínky k úhradové vyhlášce na příští rok. Ačkoliv by už vyhláška neměla obsahovat regulace odmítnuté Ústavním soudem, podle České lékařské komory, Koalice soukromých lékařů či Asociace českých a moravských nemocnic v dokumentu regulace zůstaly.

Končí připomínkování úhradové vyhlášky na příští rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba

Do 8. prosince mají pojišťovny zapracovat vyhlášku do svých zdravotně pojistných plánů. Podle zdravotnických spolků je ale pro některé dluhy péče vyhláška likvidační. Zvýhodněny jsou údajně velké nemocnice, zatímco malé nemocnice a soukromí lékaři tratí.

Ministerstvo už minulý týden kritiku odmítlo. Podle legislativního náměstka Martina Plíška ve vyhlášce připomínky zohlednili podle finančních možností resortu, v plné šíři je zohlední ve vyhlášce na rok 2015.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Co si myslíte o koalici SPOLU?

Jste pro aby byla zachována? Nebo myslíte, že bez ní na tom bude ODS líp?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl šikanuje novináře? Urbanová svolává protiakci

16:16 Rajchl šikanuje novináře? Urbanová svolává protiakci

Poslankyně Barbora Urbanová (STAN) vyzvala své sledující, aby hromadně navštívili facebookový profil…