Konec: Poslední jednání Sobotkovy vlády v demisi trvalo zhruba hodinu

06.12.2017 10:42 | Zprávy
autor: mp

Poslední zasedání vlády v demisi dnes trvalo zhruba hodinu. Premiér v demisi Bohuslav Sobotka (ČSSD) v závěru poděkoval členům ministrům za jejich práci pro Českou republiku a pro její občany, následně si přítomní členové vlády udělali společnou fotografii. Sobotka novinářům řekl, že po čtyřech letech intenzivní práce se těší na určité zklidnění, rád nebude vzpomínat především na výměny ministrů. Zprávu přinesla ČTK.

Konec: Poslední jednání Sobotkovy vlády v demisi trvalo zhruba hodinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedové stran pózují s kopiemi koaliční smlouvy

Sobotka po skončení jednání řekl, že zasedání se uskutečnilo v klidné a příjemné atmosféře. „Zařadil jsem jen body, kde byla shoda, že je nezbytné, aby je ještě vláda probrala,“ uvedl. V závěru jednání ministrům poděkoval za jejich práci. „A udělali jsme si závěrečnou fotografii těch ministrů, kteří se dnes zúčastnili,“ řekl.

Další schůzi už nemá v úmyslu svolat, za týden už by se měla sejít hned po jmenování nová vláda Andreje Babiše (ANO). „Určitě to bude změna v životě, byly to velmi intenzivní čtyři roky,“ připustil Sobotka. Kabinet se podle něj musel zabývat nejen problémy, které souvisely se snahou prosazovat program. „Řešili jsme i věci, které přicházely, jak je přinášel život, ať už to byla reakce na migrační krizi nebo třeba řešení krize ve Vrběticích, způsobené výbuchy tamních muničních skladů,“ řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…