Konec Salviniho protiimigrační politiky: Nová italská vláda chce migraci řešit s Bruselem

09.09.2019 21:45

Nová italská vláda by chtěla navázat užší spolupráci s Evropskou unií, a to i při řešení migrační krize a rozpočtu. V poslanecké sněmovně to v pondělí řekl premiér Giuseppe Conte před hlasováním o důvěře. Nová vláda levicové formace Hnutí pěti hvězd a Demokratická strana se dohodly na nové koalici, o novém kabinetu se pak bude hlasovat ještě zítra v senátu.

Konec Salviniho protiimigrační politiky: Nová italská vláda chce migraci řešit s Bruselem
Foto: Repro ČT24
Popisek: Italský premiér Conte v rozhovoru pro ČT24
reklama

Anketa

Měla by Poslanecká sněmovna schválit zprávy o hospodaření České televize?

12%
88%
hlasovalo: 10740 lidí
Conte přislíbil, že v EU podpoří dokončení bankovní unie a vyjedná revizi rozpočtových pravidel. Premiér také sdělil, že se hodlá i nadále osobně věnovat migrační situaci ve Středozemí a posílit dialog o roli Evropy v Africe, informuje agentura AFP. Vstřícnější postoj vůči EU hodlá Conte coby šéf nové koaliční vlády demonstrovat také svou první zahraniční cestou, která ve středu povede do Bruselu.

Migrační politika je jedním z nejostřeji sledovaných témat nové vlády – předchozí kabinet, kde na imigraci dohlížel šéf nacionalistické strany Liga a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini, prosazoval přísnou protiimigrační politiku.

Conte v dnešní řeči v narážce na rétoriku šéfa Ligy poznamenal, že nová vláda bude umírněnější a „její činy nebudou měřeny arogancí jejich slov“. Hnutí pěti hvězd s Ligou vládlo od loňského června a mluvilo také o plánu na hospodářský růst.

Senát bude o důvěře nové italské vlády hlasovat v úterý. Nový kabinet se v horní komoře spoléhá na hlasy nezařazených poslanců.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš promluvil a někomu bude zle: Bartoš prý měl velvyslancům Unie tvrdit, že přijme migranty, jakmile bude premiérem

21:21 Babiš promluvil a někomu bude zle: Bartoš prý měl velvyslancům Unie tvrdit, že přijme migranty, jakmile bude premiérem

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl ve středu živě po telefonu premiér Andrej Babiš (ANO). Prom…