Konec pandemie! Je den svobody! Němcům lezou krkem koronavirová opatření

01.08.2020 19:21

Někteří Češi, Moravané a Slezané dávají najevo, že už mají dost vládních opatření přijatých ve jménu boje s nemocí covid-19. Roztrpčeni byli v poslední době především obyvatelé Moravskoslezského kraje. Zdá se však, že protikoronavirová opatření lezou krkem nejen Čechům, nýbrž i řadě Němců. V Berlíně proti koronavirovým opatřením protestovaly tisíce lidí.

Konec pandemie!  Je den svobody!  Němcům lezou krkem koronavirová opatření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky
reklama

Do ulic Berlína vyrazili naštvaní Němci, kteří už nechtějí nosit roušky na obličeji a zajídá se jim řídit se i dalšími opatřeními. V ulicích hlavního města Německa se sešlo na 20 tisíc lidí. Bez masek a bez rozestupu. Ve jménu svobody. O protestech informuje server deníku Bild, server magazínu Focus a další německá média.

Demonstrace proběhla pod heslem „Konec pandemie, nastává den svobody“.

Policie monitorovala situaci a po čase vyzvala demonstranty, aby sešlost ukončili, protože nedodržují nařízené rozestupy a nenosí masky. Demonstrantům se také dostalo varování, že by mohli být stíháni pro porušení koronavirových opatření. Lidé se poté začali rozcházet, ale část demonstrantů v ulicích města dál protestovala.

V Německu, stejně jako v Česku, v posledních dnech opět začínají počty lidí s prokázaným koronavirem narůstat a úřady mají obavy z nástupu druhé vlny epidemie.

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn na Twitteru napsal, že ani v časech koronakrize neupírá lidem právo demonstrovat, ale zdůraznil, že nařízení hygieniků respektovat musí.

„Ano, demonstrovat musí být možné i v časech koronakrize. Ale ne takto. Dodržování rozestupů, hygienická pravidla a nošení masek slouží k ochraně zdraví nás všech. Takže se k sobě chovejme s úctou,“ požádal ministr své spoluobčany na Twitteru.

Ministr Spahn reaguje na demonstraci v Berlíně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…