Materiál projednala vláda v důvěrném režimu, ale přijaté usnesení odtajnila. „V systému kvót do září, kdy tento jednorázový mechanismus má skončit, Česká republika nebude dál aktivní,“ uvedl Chovanec na tiskové konferenci. Kabinet uložil ministerstvu, aby ukončil veškeré aktivity v této oblasti.
Krok české vlády je podle Chovance reakcí na vyjádření eurokomisaře pro vnitro Dimitrise Avramopulose, který v posledních týdnech apeloval na to, aby státy dodržely své závazky. Česko, které by mělo do září přijmout přibližně 2 600 lidí, zatím převzalo 12 migrantů z Řecka. Od května 2016 ČR nenabídla žádná místa do programu, který do letošního září předpokládá v Unii přerozdělení 160 000 osob.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
PURL
Tvrdíte, že jste proti našemu zapojení, a že jste o tom nevěděli, ale váš ministr Zůna tvrdí, že o všem věděl, tak jak to vysvětlíte? A můžete mi sdělit, co jste v otázce obrany a bezpečnosti splnili z vašich předvolebních slibů? Za mě nic, spíš úplně naopak.
Další články z rubriky
16:16 V Rusku nečekají, že Trump zastaví válku. Profesor přišel s odhalením
Dva dny Trumpismu, popisuje americký ekonom Jeffrey Sachs summit NATO v Ankaře. Alianci označil za o…
- 12:34 Skandál kolem Chat Control: Na Nerudovou už toho bylo moc
- 10:30 Peníze pro armádu: Andor Šándor do plánů nastřílel díry
- 8:15 Putin stojí za koncem Knihovny Václava Havla? Žantovský se směje
- 10:50 Muž vystupující jako Thomas Paukner: Rakušan je nejnebezpečnější politik v ČR
- 4:44 Zbrojařský maňásek. Připomínka, co se dělo ve Varech, když Pavel ještě nebyl prezident

