Konec světa? Michael Žantovský kritizuje Tomáše Halíka za pochopení pro divadlo v Brně

30.05.2018 11:51 | Zprávy

Michael Žantovský se pustil do Tomáše Halíka. Zodpovědnost má své meze, podotýká ironicky k Halíkovu chování. Vadí mu, že Halík používá jiný metr pro redakci Charlie Hebdo a jiný pro divadelní inscenaci, kde se z ženského přirození vytahuje česká vlajka. Co se smí urážet a co ne?

Konec světa? Michael Žantovský kritizuje Tomáše Halíka za pochopení pro divadlo v Brně
Foto: Vít Hassan
Popisek: Michael Žantovský přišel podpořit Jiřího Drahoše do Kongresového centra v Praze, kde Drahošův štáb sledoval výsledky prezidentských voleb

Bývalý velvyslanec ve Velké Británii a ředitel Knihovny Václava Havla se poněkud nečekaně opřel do monsignora Tomáše Halíka. Předmětem sporu je kontroverzní divadelní inscenace chorvatského režiséra Olivera Frljiče nazvaná Naše násilí, vaše násilí. Halík včera hru tvrdošíjně hájil. Jde prý o protest proti dnešnímu světu, jen jej prostí věřící nepochopili. Sexuální akty na jevišti měli skrytý význam.

Michael Žantovský ale v souvislosti s aktuálním rozruchem připomíná výroky monsignora Halíka o vyvraždění redakce francouzského satirického magazínu Charlie Hebdo z roku 2015. S oběťmi útoku islámských teroristů tehdy Halík odmítl solidarizovat. Karikatury, zveřejňované magazínem, tehdy odmítl jako „vulgární projevy neúcty a nezodpovědné přilévání oleje do ohně nenávisti mezi lidmi a kulturami.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Marek Korejs

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Neurčuje v EU vše jen elita?

Která je navíc nevolená občany. Vždyť to je pořád dokola. Evropská komise o něčem rozhodla, něco nařizuje apod. K čemu vlastně volíme vás europoslance?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na kauze Balaštíkové a „zabíjení psa“ vynikl Petr Fiala. Připomenuto

14:00 Na kauze Balaštíkové a „zabíjení psa“ vynikl Petr Fiala. Připomenuto

Mediálně-politický blok rozjel neférový boj s cílem zajistit pokračování Fialovy vlády i po volbách.…