Koněv? Ovčáček ukázal prstem. A dotyčný drtivě odpověděl

15. 9. 2019 19:15

Ředitel tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky Jiří Ovčáček rozzlobil Jakuba Jandu z Bezpečnostního centra Evropské hodnoty. Jde o Jandovy komentáře vztahující se k poškození kontroverzního pomníku maršála Koněva. Hradní mluvčí je glosuje tak, že pokud nebudou dopadeni pachatelé, jež pomník poškodili, posílí to spekulace s cílem vyvolat roztržku v česko-ruských vztazích. Ve své ironické reakci proto nyní naštvaný Janda udělal soupis všech problémů, za které nejspíše může také. Podívejte se sami.

Koněv? Ovčáček ukázal prstem. A dotyčný drtivě odpověděl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček
reklama

Jiří Ovčáček nejdříve ve svém facebookovém příspěvku vysvětluje, že pokud nebudou dopadeni pachatelé, kteří sochu maršála Koněva poškodili, posílí to spekulace, že celá věc byla připravenou hrou s cílem vyvolat roztržku v česko-ruských vztazích.

Ve vyjádření na Facebooku to podle něj takto nastínil Jakub Janda, když ve svém komentáři uvedl, že „Koněv byl o testování schopností a ruská strana to zde úplně projela. V důležitějších kauzách jako tato to budou mít sakra těžké.“

Ředitel Bezpečnostního centra Evropské hodnoty si takové nařknutí ale nenechal líbit. A když už podle Ovčáčka stojí za „roztržkou v česko-ruských vztazích“ kvůli Koněvově soše, sepsal další body, za kterými by podle Ovčáčka zřejmě stál také.

Třeba prý za tím, že „ruský sluha Zeman už se nikdy nepodívá do Bílého domu. Že mu sami čínští komunisté zavřeli jeho čínského poradce. Za to, že Čína bojkotuje vše pražské, takže je jen otázkou, kdy začne terorizovat i Pražský hrad, či že letos málo prší.“

S ironií ale neskončil. Na triko si připsal i to, že Zemanovi v úřadu prezidenta prý odtikává čas a pořád se mu nedaří Rusku zajistit nic opravdu velkého, nebo že kancléř prezidenta neumí postavit pořádný vlek.

Dále s nadsázkou uvedl, že stojí i za tím, že Martin Nejedlý musí být pod silným tlakem svých chlebodárců, že jim pořád nedokázal zařídit to ovládnutí české jaderné energetiky, a že se ruským i čínským zájmům nedaří v Česku rekrutovat skoro nikoho nového kromě obvyklých zoufalců. Nebo za tím, že čeští kolaboranti si nezaslouží víc než výsměch a izolaci.

 

„Skvělá zpráva je, že proti ruským a čínským zájmům v ČR pracují stovky českých vlastenců. Hrad může nadávat a vyhrožovat, ale to je tak všechno. Žijeme totiž ve svobodné zemi,“ shnrul pak rozzlobený Janda, kterému to nedalo a sepsal pak ještě další příspěvek, v němž s podivením upozornil, že poslední týden strávil mimo Česko na odpočinku, ale stejně podle Hradu může za zničení česko-ruských vztahů. „Jsem jak ruská armáda v Ukrajině. Taky toho nejvíc odmakám na dovolený,“ dodal na závěr.

Zastupitelé Prahy 6 ve čtvrtek schválili usnesení o nahrazení pomníku ruského maršála Ivana Koněva památníkem osvobození Prahy na konci druhé světové války. Na jeho návrh radnice vypíše otevřenou výtvarnou soutěž. Mluvčí prezidenta Ovčáček považuje postup radnice za hanění památky válečných hrdinů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Manažer ČT přestal mít strach: Si ani neumíte představit, co se tady posledních 72 hodin děje. Ty porady, smlouvy, těch prachů pro paní **** a pana ****

4:44 Manažer ČT přestal mít strach: Si ani neumíte představit, co se tady posledních 72 hodin děje. Ty porady, smlouvy, těch prachů pro paní **** a pana ****

Pod podmínkou zachování anonymity měly ParlamentníListy.cz možnost hovořit se dvěma vysoce postavený…